V zámoří je o volbu velký zájem. Ve druhém kole prezidenta ČR volilo více voličů

26.01.2013 8:31 | Zprávy
autor: adr, čtk

Ve Spojených státech a v Kanadě se druhého kola první přímé volby českého prezidenta zúčastnilo kolem 660 voličů, což je více než před 14 dny v kole prvním. Tehdy svůj hlas odevzdalo 525 lidí. Nejvíce voličů nyní přišlo na konzulát v New Yorku, kde hlasovalo přes 250 lidí oproti 158 před dvěma týdny. Vyplývá to z informací, které poskytli pracovníci zastupitelských úřadů.

V zámoří je o volbu velký zájem. Ve druhém kole prezidenta ČR volilo více voličů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg a Miloš Zeman

Nárůst zaznamenali i na české ambasádě v americkém hlavním městě Washingtonu, kde volilo 124 lidí. V prvním kole jich bylo 117. Podobně na tom byli i v Chicagu, kde hlasovalo 68 lidí oproti 65 v prvním kole. V Los Angeles na západním pobřeží Spojených státům pak v volební urně dorazilo asi 60 voličů oproti 46 před dvěma týdny.

Více lidí přišlo odevzdat svůj hlas i v kanadském Torontu. Zatímco v prvním kole tu volilo 75 lidí, nyní jich podle Petra Pospíšila z tamního konzulátu bylo 95. Neodradila je ani třiceticentimetrová sněhová nadílka. Pouze na ambasádu v kanadském hlavním městě Ottawě sužovaném silnými mrazy dorazilo méně voličů než před 14 dny. Bylo jich 59 oproti 64.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Veronika Vrecionová byl položen dotaz

Zrádci ve sněmovně

Smutníte, že jsou ve sněmovně zrádci. Proč jste jim ale umožnili, aby tam byli? Proč jste se nepokusili vyjednat třeba s Babišem koalici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Výpalné. Kam se poděla svoboda slova? Zkušený novinář zklame fanoušky ČT

21:20 Výpalné. Kam se poděla svoboda slova? Zkušený novinář zklame fanoušky ČT

Rádio Univerzum („Kupředu do minulosti“) a Martina Kociánová přináší rozhovor s veteránem české žurn…