VIDEO Ani jednoho uprchlíka. Vládce Polska se postavil Evropě

10. 5. 2016 7:08

Polsko nepřijme jediného uprchlíka, „protože neexistuje žádný mechanismus, který by zajistil bezpečnost země“, prohlásil v souvislosti s posledními teroristickými útoky nejmocnější polský politik Jaroslaw Kaczyński.

VIDEO Ani jednoho uprchlíka. Vládce Polska se postavil Evropě
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Uprchlické tábory kolem iráckého města Dahúk
reklama

Anketa

Podporujete vládu premiéra Sobotky?

6%
94%
hlasovalo: 12052 lidí

Evropská unie přišla nedávno s návrhem na to, že každý její členský stát bude muset přijmout určitý počet uprchlíků nebo zaplatit 250 000 eur za každého, kterého odmítnou. Peníze, které by toto opatření přineslo, by poté dostaly země jako Řecko, Německo nebo Itálie, které mají naopak uprchlíků nadbytek.

Konkrétně pro Polsko by to znamenalo nutnost přijetí celkem 6500 uprchlíků nebo zaplatit 1,6 miliard eur jako „odškodné“. „Takové rozhodnutí by znamenalo konec nezávislosti členských států EU – samozřejmě hlavně těch slabších. V žádném případě s tím nesouhlasíme, protože jsme a vždy budeme sami u kormidla naší politiky,“ prohlásil Kaczyński.

Jaroslaw Kaczyński je lídrem polské vládnoucí strany Právo a spravedlnost. Jeho strana je primárně nacionalistickou a postoj jejích členů k většině zásadních témat je pravicový. Jsou to právě oni, kteří se v Polsku staví zcela jasně proti plánům Evropské unie na přerozdělování uprchlíků.

Vždyť už v roce 2015 Kaczyński prohlásil, že uprchlíci s sebou do Evropy přinášejí „všemožné bakterie“, a to včetně cholery a úplavice. Samotné zvolení aktuální vládnoucí polské strany proběhlo s příslibem protiuprchlické a euroskeptické politické linie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: fib
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kýbl nenávisti k Zemanovi a žádné argumenty! Hlásači neotřesitelné pravdy. Nevěřím. Ivan Vyskočil zametl s publicistou. A pak se vysmál Hrušínskému

8:24 Kýbl nenávisti k Zemanovi a žádné argumenty! Hlásači neotřesitelné pravdy. Nevěřím. Ivan Vyskočil zametl s publicistou. A pak se vysmál Hrušínskému

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Kdo seje vítr, sklízí bouři,“ říká k situaci v USA herec Ivan Vysk…