VIDEO Cenzura! Petr Bystroň z Německa svědčí o děsivé situaci předcházející kamionovému masakru

24.12.2016 13:48

Publicista Tomáš Měšťan vyzpovídal na Štědrý den Petra Bystroně, předsedu bavorské sekce Alternative für Deutschland. Hovořili spolu o teroristickém útoku v Berlíně, o médiích i o volbách do Bundestagu.

VIDEO Cenzura! Petr Bystroň z Německa svědčí o děsivé situaci předcházející kamionovému masakru
Foto: Archiv PB
Popisek: Petr Bystroň, předseda bavorské zemské organizace Alternativy pro Německo
reklama

„Bohužel nastalo přesně to, před čím jsme už měsíce varovali. A je to samozřejmě velmi smutná událost. Je to o to smutnější, že kolegové z AfD v Berlíně už v létě upozorňovali, úplně věcně, úplně klidně, před reálným nebezpečím teroristického útoku v Berlíně. Jediné, čeho se jim dostalo jako odpověď, bylo, že šíří paniku,“ poznamenal úvodem Bystroň.

„A pár měsíců poté je 12 lidí mrtvých a jsou desítky dalších zraněných. Ještě horší než tento výsledek samotný je, že nestačí těm politikům politických stran, které jsou u moci, aby změnili své myšlení. Pořád omílají stejnou písničku o tom, že bezpečnost se v demokracii nedá zaručit, že toto nesouvisí s uprchlickou vlnou a v podstatě se pořád brání přiznat si realitu,“ dodal.

„Jediný politik, který to shrnul poměrně trefně, je nově zvolený americký prezident Donald Trump, který uvedl, že se nacházíme ve válce s teroristy a že je třeba se této válce postavit,“ zmínil Bystroň. Následně se Měšťan ve své otázce pozastavil nad tím, že strůjce teroristického útoku zastřelili v Miláně poté, co přešel přes několikeré hranice. „Schengenem si projel jako nůž máslem,“ zkonstatoval Měšťan.

Video najdete ZDE.

„Tady je ještě větší problém než Schengen. My jako Alternativa i já osobně nemáme nic proti otevřeným hranicím uvnitř Evropy. Nemáme vůbec nic proti Schengenu,“ odvětil Bystroň. „Problém je s lidmi, kteří přicházejí zvenku, z vnějších hranic Evropské unie. Ten atentátník sem také přišel přes Lampedusu ze severní Afriky. A problém je v tom, že tito lidé zde vůbec jsou,“ myslí si. „Tento člověk měl být už dávno pryč,“ vyjádřil se k Anisu Amrimu, který za celým teroristickým útokem stojí. Podle jeho slov o jeho plánech bezpečnostní složky věděly.  

Bystroň také pohovořil o manipulaci médií. Nejhorší případ poslední doby je podle něj vražda studentky ve Freiburgu. „Německá veřejnoprávní televize se rozhodla, že zprávu o tom, když toho vraha chytli a že to je jeden z migrantů, tak to neodvysílala a zdůvodnila to tím, že událost má pouze lokální charakter a není to do celostátních zpráv,“ uvedl.

Závěrem se Bystroň vyjádřil k volbám do Bundestagu, které se uskuteční příští rok. „Jsme třetí nejsilnější strana v Německu. Doufáme, že ten trend bude pokračovat, každý měsíc máme větší a větší preference, takže doufáme, že se budeme pohybovat kolem těch 20 %,“ řekl. Do koalice s žádnou stranou však po volbách jít nechtějí. „První čtyři roky budeme určitě dělat tvrdou opozici. Již nyní se nám daří prosazovat některé z našich politických bodů,“ dodal. 

„V našich zemích není nálada na veselé Vánoce. Určitě to budou svátky, u kterých se spíše zamyslíme nad tím, kterým směrem se ubírá naše vlast a celá Evropa. A já doufám, že na konci roku, kdy se lidé tradičně ohlížejí za uplynulým rokem a střádají plány do toho nového roku, tak že si mnozí z nás vyvodí ty správné důsledky z toho, co se stalo v roce minulém,“ uzavřel s přáním Bystroň.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

21:02 Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

Moderátor Václav Moravec se zřejmě dopustil fámy, když informoval o slavné vyšehradské schůzce. Celá…