VIDEO České televizi neposkytnu rozhovor. A dejte si ten mikrofon dál, poslala ředitelka Kohoutová do háje redaktorku ČT

19.09.2017 12:02

Soud dnes zamítl odvolání somálské dívky, která se žalobou domáhala po střední zdravotnické škole omluvy a 60 000 korun za údajný zákaz nošení muslimského šátku – hidžábu. Rozhodnutí je pravomocné. Podle odvolacího senátu je v sekulárním Česku nutno chránit právo být bez vyznání stejně jako právo náboženství vyznávat. Rozhodnutí si přišly vyslechnout desítky odpůrců islámu.

VIDEO České televizi neposkytnu rozhovor. A dejte si ten mikrofon dál, poslala ředitelka Kohoutová do háje redaktorku ČT
Foto: Hynek Charous
Popisek: Iva Kohoutová po vyhraném soudu
reklama

„S rozsudkem jsem spokojená velmi. Rozsudek byl precizní. Budu ráda, až si ho v klidu budu moci přečíst,“ poznamenala ředitelka školy Iva Kohoutová novinářům, kteří ji před jednací síní obklopili. 

„Žaloba byla nedůvodná a všechny ty věci, které jsme tam uplatňovali, tak byly v rozsudku uplatněny. My máme čisté svědomí a vím to, že jsem postupovala podle zákona,“ sdělila dále ředitelka. 

Anketa

Ředitelka Kohoutová se nemusí omlouvat ,,hidžábnici". Souhlasíte s rozhodnutím soudu?

hlasovalo: 15693 lidí

Jak pak dodala, ona v takový rozsudek věřila. „Věřila jsem ve spravedlnost a ve zdravý rozum,“ dodala. Ona sama počítá nyní s tím, že protistrana podá dovolání. V případě, že by se dostala do stejné situace, postupovala by stejně. „Jsem vázaná školským zákonem,“ sdělila jasně ředitelka. „Jsme zdravotnická škola a máme pro výuku zvláštní specifika,“ podotkla také. Ve zdravotnických zařízeních jsou pak podle jejích slov rovněž požadavky na standardní oblečení.

Škola je podle slov Kohoutové na zahraniční studenty přitom zvyklá. „Máme tam zahraniční studenty, vždy jsme ale postupovali podle zákona,“ poznamenala, že škola má i více zahraničních absolventů. 

Celou akci označila za cílenou a připravovanou kvůli nutnosti změny legislativy. „Myslím si, že to je nutné,“ podotkla také Kohoutová. „Za svým názorem si stojím a nyní budu svoji práci dělat dál, jak jsem byla zvyklá,“ dodala. S politikou však nechce mít nic společného. „Vydržím to asi bez té politiky,“ sdělila. 

Když pak v závěru ředitelku oslovila reportérka České televize, tak do té chvíle ochotná ředitelka odvětila: „České televizi neposkytnu rozhovor. A dejte si ten mikrofon dál, tady mě omezujete,“ řekla naštvaná ředitelka.

Ředitelka má na veřejnoprávní televizi spadeno již delší dobu. Takto mluvila v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz před 12 dny. Vadí jí totiž tendenčnost České televize. „Tak jsme se dohodli s advokátem. Když byl nějaký pořad, tak nás s advokátem nebo mě oslovili se žádostí o účast v pořadu v krátkém čase před vysíláním. Druhá strana na tom byla jinak, a tak jsme došli k závěru, že informace jsou nevyvážené. Po soudním jednání byli na mě dosti slovně agresivní v dotazech, přesto, že je můj advokát žádal, aby mě nechali v klidu, protože jsem vypovídala před soudem téměř dvě hodiny. Nechtěla jsem se dále nervovat, jaké to informace zase budou. Nesnáším nespravedlnost. Nikomu bych ty ataky nepřála. Ještě, že se mnou byla má rodina a ostatní,“ uvedla ředitelka. Celý rozhovor najdete ZDE.

VIDEO: Ředitelka Kohoutová hovoří v čase 1:38:00

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čvachty, čvachty. Geislerová čelí smršti z minulosti. A nařčení: Penězovod

10:05 Čvachty, čvachty. Geislerová čelí smršti z minulosti. A nařčení: Penězovod

Před pár dny herečka Aňa Geislerová vyzvala radní ČT Hanu Lipovskou, aby se někdy jela podívat na fi…