VIDEO Dlouho očekávaná debata o ČT, kterou odmítl Marek Wollner. Za stůl usedli Žantovský se Štěpánkem a opravdu to stálo za to

05.03.2016 17:41

Česká televize dostala zabrat. V Debatním klubu se totiž sešli mediální analytik Petr Žantovský a komentátor Petr Štěpánek. Shodli se na tom, že Česká televize pracuje špatně, protože je přesvědčena, že má patent na pravdu. A to je rozhodně špatně. A politici s tím odmítají cokoli dělat, protože se České televize bojí. Někteří politici prý jdou ČT na ruku, aby se dostali do Otázek Václava Moravce. Kdokoli za to ČT kritizuje, je „zlým ruským propagandistou“.

VIDEO Dlouho očekávaná debata o ČT, kterou odmítl Marek Wollner. Za stůl usedli Žantovský se Štěpánkem a opravdu to stálo za to
Foto: Koláž K. Pohner.
Popisek: vyvážené zpravodajství České televize, koláž.

Fotogalerie: - Protest proti neobjektivitě ČT

Před budovou zpravodajství ČT na Kavčích horách se...
Tomáš Vandas, šéf DSSS
Před budovou zpravodajství ČT na Kavčích horách se...
Budova zpravodajství ČT
Před budovou zpravodajství ČT na Kavčích horách se...
Před budovou zpravodajství ČT na Kavčích horách se...

Šéfredaktor publicistiky České televize Marek Wollner se nedávno pustil do tvrdého střetu s mediálním analytikem Petrem Žantovským a bývalým členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petrem Štěpánkem. Wollner na adresu obou pánů poznamenal, že Štěpánek se Žantovským razí v Česku ruskou propagandu, ti si to nenechali líbit. Ke střetu však došlo jen na dálku. Marek Wollner byl následně pozván do Debatního klubu, kde se měli pánové setkat osobně a vyříkat si to. Wollner ale pozvání odmítl.

Česká televize? To i TV Šlágr je lepší, konstatoval Žantovský

K dokreslení situace je třeba dodat, že Debatní klub představuje komunikační platformu, kde se setkávají hosté a obsáhle hovoří na dané téma. Zaznívají zde i názory, které v běžných médiích neuslyšíte. A protože Wollner odmítl na debatu přijít, sešli se nad tématem údajného šíření ruské propagandy a České televize jen Žantovský se Štěpánkem.

Pánové zahájili debatu tím, že začali tleskat: „Když jsme ti roztleskávači ruské propagandy,“ poznamenali se smíchem. Shodli se na tom, že jestli jsou právě oni dva roztleskávači ruské propagandy, pak se Západ nemá čeho bát. „To má Amerika válku v kapse,“ poznamenal Žantovský. Česká televize ho prý moc nezajímá, protože to, co dělá, dělá velmi špatně.  „Myslím si, že je nejhůř dělá v České republice. To i TV Šlágr je precizně vedený podnik, který ví, co chce,“ začal analytik. Nejhorší na tom pak je, že si ČT všichni platíme. Žantovský se prý těší na to, až bude zrušen veřejnoprávní status této televize, jak se to stalo například na Slovensku.

Celou debatu naleznete zde.

Žantovský se prý také ptal jednoho opozičního politika, proč se vlastně nikdo příliš nezabývá situací v České televizi. Spolupracovník opozičního politika panu Žantovskému sdělil následující: „No víš, to máš tak, on má pan XY dohodu s pánem, co v neděli dělá ty Otázky, že ho tam jednou za dva měsíce pozve. Takže co dodat. Pointa toho je, že se česká politická elita bojí České televize. Jejího domnělého vlivu,“ shrnul Žantovský.

Štěpánek doplnil, že Česká televize své oponenty vytěsňuje, zesměšňuje a tak podobně, čímž se snaží kritiku sebe sama oslabit. Ale veřejnost se začíná bránit. „Vždyť nám vymejvaj hlavy, vždyť to takhle vůbec není... Veřejnosti je ale dál valen do hlavy jediný správný názor,“ zaznělo z úst Štěpánka. Dobře to bylo vidět na událostech kolem ukrajinského Majdanu a dnes kolem uprchlické krize.

Nebudeme financovat to svinstvo

Česká televize manipuluje veřejným míněním tak, že na jednu stranu stolu posadí třeba Karla Schwarzenberga (TOP 09), ale za oponenta vybere komunistu. Nevybírá třeba analytika Petra Robejška. Snaží se tak vytvořit dojem, že proti sobě stojí rozumné názory schwarzenbergovské pravice a proti nim komunisté. „Ale ono to přece tak vůbec není,“ rozohnil se Štěpánek. Připomněl, že Západ často kritizují Václav Klaus, Petr Robejšek, ale i někdejší ministr zahraničí USA Henry Kissinger.

Kdokoliv se odváží kritizovat EU a tvrdit, že je třeba jít proti stále hlubší integraci, je okamžitě obviněn z toho, že je to ruský propagandista. „A takhle to ta Česká televize hraje,“ rozčílil se znovu Štěpánek. Česká televize totiž mylně věří, že má patent na pravdu.

To, jak špatně pracuje ČT, ukazuje už fakt, že informuje manipulativně. Tvrdí například, že v Rusku roste popularita Stalina, ale k tomu pustí záběry ze Stalinovy rodné Gruzie, přímo z jeho rodiště, kde se diktátor skutečně podpoře těší.

Ve shodě se Žantovským proto Štěpánek v závěru požadoval, aby se změnil způsob dohledu nad ČT i způsob jejího financování. „Nebudeme financovat to svinstvo, které nám dělají,“ udeřil. Jednou z možností je neplatit koncesionářské poplatky, byť prý nevyzývá k žádné rebelii. Česká televize by však měla být financována ze státního rozpočtu a měla by být pod skutečnou kontrolou. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zrušení ČT: Sepsán zásadní článek

10:04 Zrušení ČT: Sepsán zásadní článek

Předseda Strany svobodných občanů Tomáš Pajonk se ve svém komentáři na facebookovém profilu vyjádřil…