VIDEO „Hamáčkovo gestapo.“ Vylezli z hospody a plivli policii na auto. Slovo dalo slovo

17.05.2021 15:01

Dvojice policistů se stala terčem útoku podnapilých fotbalových fanoušků. Hned šestice z nich hlídku napadla po ukončení fotbalového utkání před restaurací Krček v Uherském Hradišti. „Pi*o, vypadni,“ řval jeden z fanoušků na policisty. Celý incident tak začal plivancem na čelní sklo policejního auta a skončil zadržením pěti fanoušků.

VIDEO „Hamáčkovo gestapo.“ Vylezli z hospody a plivli policii na auto. Slovo dalo slovo
Foto: screen: FCB
Popisek: Ze rvačky v Uherském Hradišti.
reklama

Anketa

Mělo by dětem být dovoleno sundat ve škole roušky?

94%
3%
3%
hlasovalo: 6923 lidí

K napadení policejní hlídky došlo v sobotu krátce před desátou hodinou večerní. „Jeden z fanoušků kopl do projíždějícího služebního vozidla a poplival čelní sklo. Dvoučlenná hlídka proto z automobilu vystoupila a šla incident řešit. Při tom byli oba policisté napadeni nejméně šesti zjevně podnapilými osobami, ostatní lidé přihlíželi a napadení si natáčeli,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová. A právě záznam bitky koluje po sociálních sítích.

„Je to tak, že už jeli z akce domů, ale kolemjdoucí kopl a plivl na jejich auto. Tak zastavili s tím, že to budou řešit. A zmastili je hosté hospody,“ poznamenal pro ParlamentníListy.cz zdroj z policejního prostředí. Na videu je patrné, že na policisty se vrhá vždy několik mužů, k vidění jsou v rukou některých i střepy. „Hamáčkovo gestapo! Do pi*e!“ ozývá se ze strany fanoušků, kteří chtějí, aby muži zákona z místa odjeli. „Jak dav opilých fanoušků vidí policajty, je zle,“ dodává zdroj od policie.

„Hlídka se bránila použitím slzotvorného prostředku a hmatů a chvatů. Při napadení policisté utrpěli drobné oděrky a došlo také k poškození služebního vozidla. Na místo následně dorazilo několik policejních hlídek a pořádek v ulicích byl obnoven,“ dodala Kyšnerová.

„V souvislosti s tímto incidentem jsme zadrželi pět osob, které jsou nyní podezřelé ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě a výtržnictví, za což jim hrozí až čtyřleté vězení. Incident i nadále šetří uherskohradišťští kriminalisté. Je velmi pravděpodobné, že sdělíme podezření dalším osobám a rovněž právní kvalifikaci doplníme o trestný čin poškození cizí věci,“ dodala mluvčí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ohrožení voleb do Sněmovny! Čeká na (ne)zvolení do Rady ČT a ruply mu nervy

12:47 Ohrožení voleb do Sněmovny! Čeká na (ne)zvolení do Rady ČT a ruply mu nervy

„Přístup demobloku k dovolbě Rady ČT je skandální,“ říká publicista Pavel Černocký ohledně stále odd…