VIDEO Islám. Sbírání víček na děti. Bída důchodců, nadávala Klára Samková a dala návod, jak to občané zastaví

27.09.2016 11:05

Pod hlavičkou strany Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury vystoupili diplomat Jiří Kobza a advokátka Klára Samková. Beseda se týkala především migrační krize a také aktuální politické situace.

VIDEO Islám. Sbírání víček na děti. Bída důchodců, nadávala Klára Samková a dala návod, jak to občané zastaví
Foto: Úsvit přímé demokracie
Popisek: Klára Samková
reklama

Kobza úvodem okomentoval snahu rakouských politiků, kteří se snaží dát volební právo mladistvým. „Vidím v tom snahu mainstreamových stran. Je to trošku děsivá perspektiva,“ zmínil a poukázal například na zneužívání mladistvých jako dětských vojáků. Poukázal i na snahu Jiřího Dienstbiera ohledně volebního práva cizinců. „Jde o snahu vytvořit si vlastní elektorát,“ dodal následně Kobza. Testem demokracie budou podle něj následující volby. „Letošní volby budou o důvěře vládě,“ doplnil.

Samková se pak k volbám vyjádřila rovněž. „Mladí lidé nejsou tak hloupí, jak by se mohlo na první pohled zdát. A nejsou tak manipulovaní a manipulovatelní. Chtějí to, co my všichni. Chtějí žít správně,“ podotkla k tématu. Poukázala na složitost zákonů. „Mladí lidé jsou zaplétáni do koloběhu smyček, které nejsou čestné,“ řekla a rýpla si například do veřejnoprávní České televize a jejího informování. Ohledně věku voličů sdělila, že jí přijde absurdní, že by šestnáctiletí mladiství mohli v Rakousku volit prezidenta, ale nemohli by řídit auto. 

Video najdete ZDE.

Anketa

Která koaliční strana odvádí ve vládě nejlepší práci?

2%
29%
hlasovalo: 7478 lidí

„Jestliže občané státu nemají možnost se podílet na jeho vývoji, na rozhodování o něm, je to občanství absolutně devalvované. Přestává to mít jakýkoli účel, jakýkoliv smysl. Pak to tady zabalme a dejme eskymákům. Vadí mi rozklad státu, rozklad právního řádu, nastolení dvojích standardů,“ řekla advokátka.

Před pětadvaceti lety jsme podle Samkové skočili do demokracie plni očekávání. „V jednom jsme si byli hodně blízcí. Nikdo jsme nechtěli nezaměstnané, chudé, bezdomovce. Nikdo jsme nechtěli, aby se sbírala víčka na chudé a nemocné děti. Nikdo jsme nechtěli ponižovat naše důchodce. A toto vše se stalo,“ rozhorlila se Samková. Následně zkritizovala všechny současné politické strany. 

„Měli bychom se podívat na základní funkce státu. Proč držíme všechny ty lidi v parlamentním bufetu? Úkolem státu je přeci zajišťovat vnější a vnitřní bezpečnost, zdraví, vzdělanost. A úkolem státu je v podstatě vytvářet zákonné prostředí, kde budou zákony platit pro všechny stejně,“ doplnil Kobza se slovy, že v žádné z těchto kategorií nemůže říct, že tuto funkci stát plní. Podle něj je důležité, aby politici byli trestně odpovědní za své činy.

Neodvolatelnost se však podle Samkové projevila také u soudců, kteří leckdy soudí až do sedmdesáti let. „Ti lidé absolutně ztrácí úsudek o realitě všedního dne,“ řekla Samková se slovy, že kolikrát uvažovala o tom, otevřít zážitkovou agenturu a zprostředkovat politikům takovýto zážitek, žít za patnáct tisíc korun hrubého.

Samková se následně vyjádřila k Senátu, který svou pozici může vylepšit svým postupem. „Představte si tu situaci, kdy 41 senátorů řekne, že bude dělat obstrukce do chvíle, nebude-li islám protizákonný. Dokud nebude umožněno větší ozbrojení obyvatel,“ řekla Samková, že v tu chvíli by se legislativní proces zabrzdil a vláda by byla v koncích. Musela by přijít za senátory s prosíkem. „Stačí na to 41 lidí,“ dodala za potlesku. Vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) podle ní není vládou na svém místě. „A toto je naprosto demokratická cesta,“ dodala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

16:58 „Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

Včera se moderátor TV Nova Petr Suchoň dostal do křížku s prezidentem České lékařské komory Milanem …