VIDEO Je to plné odpadků, strašný smrad... Andrej Babiš se přihlásil voličům z „vyloučené lokality“

17.05.2018 19:38

Andrej Babiš (ANO) pokračuje se svou vládou v krasojízdě po krajích. Prý sbírá podněty na velký investiční plán. Tento týden Babiš zavítal do Ústeckého kraje. Z cesty nechal natočit video. Video o projektech za stovky milionů korun, ale i o dvoře plném odpadků.

VIDEO Je to plné odpadků, strašný smrad... Andrej Babiš se přihlásil voličům z „vyloučené lokality“
Foto: Daniela Černá
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Andrej Babiš s vládou už navštívil nejeden kraj. Zavítal k Jiřímu Čunkovi (KDU-ČSL) do Zlínského kraje, ke své stranické kolegyni Jaroslavě Pokorné Jermanové do kraje Středočeského, do Jihomoravského kraje, ale i do kraje Libereckého nebo Karlovarského.

Za tyto cesty si už Babiš vyslechl nejednu kritiku, ale premiér je jedním vrzem smetl ze stolu, když prohlásil, že za tyto cesty ho může kritizovat jen hlupák. Jako předseda vlády prý sbírá investiční projekty, s jejichž pomocí zvelebí celé Česko. Něco takového měli podle Babiše už dávno udělat jeho předchůdci. Ale neudělali to, což byla podle Babiše veliká chyba. On prý jen tuto chybu napravuje. Tento týden se o to pokoušel v Ústeckém kraji.

Kabinet vyrazil do tohoto severočeského kraje hned v pondělí. Autobusem. Ministři ale zavítali i na vlakové nádraží v Teplicích, které už podle Babiše není ani tak nádražím, jako spíš památkou. „Je tam projekt na obnovu tý budovy ve výši asi 330 milionů korun,“ oznámil premiér na videu kolujícím po sociální síti facebook.

Jenže nezůstalo jen u dopravních projektů. Babiš se podíval také do Předlic v Ústí nad Labem – do tzv. vyloučené lokality . „Tam to vypadalo úplně katastrofálně,“ prohlásil Babiš bez obalu s tím, že dnes v oblasti bydlí zřejmě lidé původně z východního Slovenska. „Celý ten dvůr je plný odpadků,“ popsal předseda vlády to, co viděl. Ve zdejších bytech se ale platí nájemné až patnáct tisíc, a to za byt jedna plus jedna. Jde tedy o klasický příklad „podnikání s chudobou“, s čímž chce Babiš zatočit.

Došlo i na otázku splavnosti Labe, ale také na zefektivnění systému sociálních dávek. „My máme celkem 16 druhů dávek a je to strašně nepřehledný,“ zlobil se.

Nakonec se chystal vyrazit na debatu s občany. Prý se na ni těšil, i když byl na nohou od tři čtvrtě na šest ráno a byl poněkud unavený.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Obsadí cizí dům, zfetují se tam, že by nepoznali matku. Potěš pánbů, až převezmou otěže této země, obává se Ivan Vyskočil. A má vzpomínku na Palacha, která mnohé naštve...

6:49 Obsadí cizí dům, zfetují se tam, že by nepoznali matku. Potěš pánbů, až převezmou otěže této země, obává se Ivan Vyskočil. A má vzpomínku na Palacha, která mnohé naštve...

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Chtěl bych slyšet řev onoho pana Putny, kdyby obsadili jeho byt ne…