VIDEO Kalousek v přítomnosti Němcové: Miluji Václava Havla, ale...

05.10.2018 6:01 | Zprávy
autor: Marek Korejs

REPORTÁŽ Co můžeme udělat pro polistopadovou demokracii? Tak zněla otázka, na kterou se včera večer snažil odpovědět panel diskutujících pozvaných Klubem na ochranu demokracie. Jak zachránit českou demokracii, vymýšleli profesor Libor Grubhoffer, bývalý rektor Jihočeské univerzity, poslanci Parlamentu ČR Miroslava Němcová a Miroslav Kalousek, evangelický farář Joel Ruml, šéfredaktor serveru Forum24 Pavel Šafr a předseda KOD Bohumil Doležal.

VIDEO Kalousek v přítomnosti Němcové: Miluji Václava Havla, ale...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslava Kalouska zpovídají novináři

„Hledáme naději a způsob, jak se z té situace dostat ven,“ začala svůj projev o stavu české demokracie Miroslava Němcová (ODS). „Jsem přesvědčena, že ta otázka je správně položena, a sama cítím, že demokracie v Česku je ohrožena hned v několika rovinách. Už to, jak byla zkonstruována současná vláda, která nemůže fungovat bez podpory KSČM, nás oslabuje například v zakotvení ve strukturách NATO,“ posteskla si Němcová a dodala, že naše pozice v NATO slábne.

„Samozřejmě se také dívám na akce prezidenta republiky, který pozvolna přesměrovává ty akcenty zahraniční politiky směrem k Rusku a Číně. Vidím také oslabení v tom, co dříve nebylo tak běžné, jako například posilování role prezidenta a evidentní pakt premiéra s prezidentem republiky,“ pokračovala Němcová. Vadí jí také osobnost premiéra Babiše, a to z důvodu jeho trestního stíhání a také údajného posilování Babišova vlivu v rámci české justice. Za základní problém považuje Němcová udržení prozápadního směřování České republiky včetně ukotvení státu ve strukturách NATO a EU.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

ERS 2

Slibujte, že unijní povolenky ETS 2 implementovat nebudete. To zní dobře, ale nezaplatíme za to jinak? Já nevím, ale nemyslím, že se EU bude líbit, že se vzepřeme.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tušili jsme. Ale tohle je novinka.“ Nastaly zlé dny pro Zelenského

20:55 „Tušili jsme. Ale tohle je novinka.“ Nastaly zlé dny pro Zelenského

Události posledních dní nejsou pro ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského příznivé. Najevo vy…