VIDEO Konec. Konvičkovci se v noci rozešli s Úsvitem

25.04.2016 6:30 | Zprávy
autor: vef

Hnutí Blok proti islámu v čele s Martinem Konvičkou vypovědělo smlouvu o spolupráci s politickou stranou Úsvit – Národní koalice. Stalo se tak kvůli dlouhodobým názorovým rozporům. V minulých dnech ohlásil opuštění Bloku proti islámu také jeho místopředseda, sociolog Petr Hampl. Pod dnešním prohlášením je však podepsán.

VIDEO Konec. Konvičkovci se v noci rozešli s Úsvitem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Bloku proti islámu Martin Konvička

Důvodem vypovězení smlouvy je dle prohlášení neférové jednání ze strany Úsvitu. „Ten od samého počátku uvedl Blok v omyl a zneužil jej proto, aby získal masivní podporu voličské základny Bloku proti islámu za účelem opětovného dosažení volitelných míst v Parlamentu ČR pro své vlastní členy,“ píší Martin Konvička a Petr Hampl ve svém prohlášení. Podle nich Úsvit neplnil závazky, ke kterým se zavázal. „Peníze, určené na volební kampaň, byly pouze planým slibem a tyto prostředky zřejmě neexistují,“ dodávají s tím, že Blok nemohl rozhodovat o způsobu vedení volební kampaně ani o finančních prostředcích na ni určených.

Blok v souvislosti s vypovězením smlouvy svolal celostátní sněm na sobotu 28. května 2016 a vyzval členy Bloku proti islámu, kteří jsou zároveň členy Úsvitu, aby vystoupili z této politické strany. „Zabránění islamizace ČR nebylo prioritou, ba ani skutečným úmyslem této strany,“ píše se v prohlášení.

„Vedení Bloku proti islámu se tímto omlouvá svým členům a sympatizantům za zcela mylný politický krok, totiž za uzavření spojenectví se stranou Úsvit – Národní koalice. Prioritou Bloku proti islámu byla a vždy bude snaha o zastavení postupu islámu a islamizace Evropy, posílení obranyschopnosti a obnova občanských ctností občanů ČR, zastavení nelegální migrace, která Evropu a její hodnoty zcela ničí a odpor proti současnému vedení Evropské unie, které je pátou kolonou islamistů v Evropě. Tyto priority programu stále trvají,“ uzavřeli Konvička s Hamplem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …