VIDEO Meryl Streepová přebírala cenu a vypráskala při tom Trumpa. Jeho reakce byla drsná

09.01.2017 18:14

Když americká herečka Meryl Streepová přebírala dnes v noci na udělování Zlatých glóbů cenu za celoživotní dílo, zaměřila se ve svém poděkování na politiku. Především se pustila do kritiky nově zvoleného prezidenta Donalda Trumpa.

VIDEO Meryl Streepová přebírala cenu a vypráskala při tom Trumpa. Jeho reakce byla drsná
Foto: donaldjtrump.com
Popisek: Donald Trump

Streepová se ve svých slovech vrátila k události z volební kampaně v roce 2015, kdy Donald Trump veřejně napodoboval hendikepovaného novináře listu The New York Times Serge Kovaleského, jenž trpí artrogrypózou. 

„Když jsem to viděla, zlomilo mi to srdce. Nedokážu na to zapomenout, protože to nebyl film, ale skutečný život. Tendence ponížit někoho na veřejnosti v případě, kdy to udělá někdo, kdo má moc, se promítne do života všech, protože je to jako povolit ostatním, aby činili totéž,“ řekla herečka s tím, že všichni prohrajeme, jestliže mocní lidé zneužijí své postavení k zastrašování ostatních.

V narážce na Trumpovy výroky k cizincům Streepová dále prohlásila, že „... Hollywood je plný cizinců a lidí, kteří přišli odjinud. Když je všechny vyhodíme, budete se moci dívat jenom na fotbal a na bojová umění, což není umění.“

Trumpovi Streepová také vytkla, že je arogantní 

Donald Trump se proti hereččiným slovům následně ohradil a dokonce ji i zkritizoval. „Meryl Streepová, jedna z nejvíce přeceňovaných hereček v Hollywoodu, mě nezná, ale útočila na mě včera večer na Zlatých glóbech. Je to poskok Hillary, která pořádně prohrála,“ napsal si na Twitter. 

Streepové slova vzbudila rozruch i mezi jejími hereckými kolegy. Podle režiséra Michaela Moorea to byla dojemná chvíle, herečka Juliette Lewisová ocenila, že Streepová svá slova řekla důrazně a elegantně, a populární americký moderátor Andy Cohen pak napsal pouze „Bůh ti žehnej, Meryl Streepová“. Oproti tomu se slovy Streepové podle médií zjevně nesouhlasili herec a režisér Mel Gibson a herec a bavič Vince Vaughn.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Důchodová past. Bude to bolet nyní, nebo později. Ekonomický expert promluvil

6:55 Důchodová past. Bude to bolet nyní, nebo později. Ekonomický expert promluvil

Ekonom Jan Pavel z Národní rozpočtové rady ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozh…