VIDEO Mezi půlky. Humorný pořad na téma uprchlíků v Česku

2. 2. 2016 10:08

Herci Radovan Klučka a Miloš Mazal uvádí skečový pořad „Mezi půlky“, ve kterém dle svých slov parodují život kolem nás. V nejnovějším díle plného nekorektního humoru si takto vzali na paškál uprchlickou krizi. Prostřednictvím rádoby reklamního videa se snaží prodat imigranta do každé rodiny.

VIDEO Mezi půlky. Humorný pořad na téma uprchlíků v Česku
Foto: Peter Števkov
Popisek: Pochod imigrantů

„Na evropský trh přichází žhavá novinka – imigrant!“ uslyší divák jako první, když si pustí videoklip. Následuje záběr na zarostlého „uprchlíka“, který stojí venku na sněhu oblečený „nalehko“ a v ruce třímá cestovní tašku.

Kde se tu vzal? Teorií se dle tvůrců pořadu nabízí spousta. Může utíkat před válkou, tyranií, nebo náboženským fundamentalismem. Ale všichni prý stejně víme, že ve skutečnosti za tím stojí USA, nadnárodní korporace a Židé. Výčet doplňují tvůrci demonstrativními obrázky: USA jsou zhmotněny do podobizny tamního prezidenta Baracka Obamy, synonymem pro nadnárodní korporace je řetězec McDonald´s a Židy zastupuje herec Dustin Hoffman.

Protože se jedná o reklamní spot, je následně poukázáno na přednosti uprchlíka. „Imigrant je extrémně odolný – nezastaví ho mráz, sníh, voda, plot, a ani elektrický plot,“ vypočítávají tvůrci. Navrch prý umí výborně arabsky, takže se konečně můžeme dozvědět, o čem se zpívá v turecké písničce, která byla jednu dobu hitem.

Praktické využití v domácnosti

Z videoklipu se dále dozvídáme, že uprchlík má praktické využití v domácnosti. „Typický“ Čech v teplákách, tílku a s láhví rumu v ruce si od něho nechává vařit, přepínat programy na televizi, čistit zuby anebo ho používá jako vysavač. Tímto ale výčet předností imigranta nekončí. Můžete ho použít jako dopravní prostředek při cestách do práce nebo návratu z hospody, jako stojánek na kolo, zarážku do dveří, záložku do knihy nebo směrovou lampičku. A vůbec nezáleží na tom, že tyto činnosti dalece převyšují kvalifikaci uprchlíka, který disponuje několika vysokoškolskými tituly.

Provoz uprchlíka přitom nestojí takřka nic. Stačí mu pořídit stan, značkovou teplákovku, wifi a jednou denně ho nakrmit kebabem. A když vás přestane bavit, můžete na něj použít vodní dělo, nebo všechny migranty hodit do jednoho pytle. Na tomto místě tvůrci pořadu ukazují logo protiislámské iniciativy Islám v ČR nechceme. Místo symbolu přeskrtnuté mešity ale ukazují prso a pánské přirození.

VIDEO ke shlédnutí ZDE

A kde si můžete azylanta pořídit? V České republice v azylovém domě, ve velkoobchodech v Rakousku, Maďarsku a Německu, či si ho můžete koupit přímo od tureckého dodavatele na řeckém ostrově Kos. Anebo si ho můžete čerstvého vylovit z moře.

„Imigrant: budoucnost, která klepe na dveře,“ uzavírají tvůrci pořadu. „Čtěte pozorně příbalový leták,“ dodávají se záběrem na Korán. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Špičková analýza (ne)objektivity a (ne)vyváženosti ČT a ČRo v období krajských a senátních voleb 2016 skončila v koši velké Rady. Zveřejňujeme ji celou

17:53 Špičková analýza (ne)objektivity a (ne)vyváženosti ČT a ČRo v období krajských a senátních voleb 2016 skončila v koši velké Rady. Zveřejňujeme ji celou

KOMENTÁŘ Rada pro rozhlasové a televizí vysílání si za přibližně půl milionu objednala analýzu, aby …