VIDEO Milion chvilek? Musíte vidět: Zdeněk Svěrák... A někdo zvoní. Další umělec! A TOP 09, ODS a další

14.11.2019 14:12

Mikuláš Minář se sešel s představiteli opozice. Prý se „vzájemně informovali o tom, jak vnímají současnou situaci a co pokládají za důležité“. Milion chvilek totiž bude vyzývat i k něčemu jinému než k demisi Babiše. A opoziční strany budou hrát svou roli. Demonstrace, na které požadavky zazní, už se chystá. Už burcují i Zdeněk Svěrák a Ivan Trojan.

VIDEO Milion chvilek? Musíte vidět: Zdeněk Svěrák... A někdo zvoní. Další umělec! A TOP 09, ODS a další
Foto: Repro Facebook
Popisek: Mikuláš Minář zve Svěráka na Letnou

Demonstrace na Letné, kterou svolává Mikuláš Minář a jeho spolek Milion chvilek pro demokracii už se kvapem blíží. A tak je zřejmě na čase sladit noty. Alespoň to tak vypadá z posledního statusu Milionu chvilek.

Anketa

Má Tomio Okamura vaši důvěru?

86%
14%
hlasovalo: 28778 lidí

„Dnes jsme se setkali s představiteli opozičních demokratických stran,“ píše se na zdi spolku na Facebooku. Předsedové opozičních stran a vedoucí Milionu chvilek pro demokracii se prý vzájemně informovali, jak vnímají současnou situaci a co pokládají za důležité. Kromě Mikuláše Mináře a Benjamina Rolla nechyběl předseda ODS Petr Fiala, šéf Pirátů Ivan Bartoš, poslankyně za TOP 09 Adamová Pekarová, předseda lidovců Marek Výborný a za STAN Vít Rakušan

Jak je totiž z dalšího textu zřejmé, Milion chvilek pro demokracii bude kromě Andreje Babiše k něčemu vyzývat i opoziční strany. „My jsme jim v předstihu nastínili, k čemu vyzveme opoziční demokratické strany na Letné. Vedle požadavku demise Andreje Babiše a výzvy k občanské společnosti, budeme totiž k něčemu vyzývat i je,“ píší aktivisté. Proč dostali zástupci opozice avízo, sděleno nebylo.

Také se objevila další videa. V jednom z nich opět figuruje Zdeněk Svěrák. „Až na vás Mikuláš zazvoní, tak nedělejte, že nejste doma,“ vzkazuje. V klipu, který připomíná komedii Vratné láhve, pak na Svěráka kdosi zazvoní. „Že by Mikuláš? Vždyť je listopad, teprve. To je divný,“ diví se herec. „My už tady žádný děti nemáme, naše děti už jsou dospělý,“ odpovídá domnělému Mikulášovi. „Já nejsem ten svatej, já jsem ten menší, zrzavej,“ hlásí Minář. „Já jsem vás přišel pozvat na Letnou. Je to v sobotu, 16. ve dvě,“ dodává. „Díky, budu tam v davu,“ hlásí Svěrák.

K účasti vyzval také herec Ivan Trojan. „Milí přátelé, spoluobčané, přijďte 16. listopadu ve 14:00 na Letnou. Pojďte uctít a oslavit 17. listopad a podpořit iniciativu Milion chvilek. Je to důležitější, než si možná myslíte. A na té Letné vám řeknu víc z toho pódia. Tak přijďte, těším se na vás,“ vzkázal.

Fotogalerie: - Monstrakce proti Babišovi

Demonstrace za nezávislost justice a lepší vládu, ...
Demonstrace za nezávislost justice a lepší vládu, ...
Demonstrace za nezávislost justice a lepší vládu, ...
Demonstrace za nezávislost justice a lepší vládu, ...
Demonstrace za nezávislost justice a lepší vládu, ...
Demonstrace za nezávislost justice a lepší vládu, ...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO: „Běžte pryč!“ Macron seřval Izraelce. Někam mu totiž vlezli

11:40 VIDEO: „Běžte pryč!“ Macron seřval Izraelce. Někam mu totiž vlezli

Francouzský prezident Emmanuel Macron měl během své návštěvy Izraele, kde se účastní mezinárodního f…