VIDEO „Most!“: Klára Samková se včera dívala. Raději nečíst

13.02.2019 14:00

Seriál ČT Most! je v poslední době fenomén, který hýbe Českou republikou. Ale podle některých diváků pomalu, ale jistě, přechází v „agitku“. Jedním z těch, kdo na opěvované dílo ČT začal mít kritický názor, je advokátka Klára Samková.

VIDEO „Most!“: Klára Samková se včera dívala. Raději nečíst
Foto: Česká televize
Popisek: Chanov v seriálu "Most!"

Poslední díl seriálu se věnoval jak vztahům mezi hlavními postavami, tak začátku činnosti organizace Snědá tíseň, kde romské děti malují „nějaký dobrý skutek, který by pro Most udělali“ a její zakladatelé zřizují účet, kam mají být poslány „dotace z magistrátu“.

Celý díl ZDE

Anketa

Jste pro vyšší zdanění zisků zahraničních firem v Česku?

97%
3%
hlasovalo: 12037 lidí
Názory, že se Most! mění v „typické“ dílo České televize, se objevovaly již před tímto dílem, poslanec Jaroslav Foldyna například seriál sepsul za tematiku transgenderu. A nyní se ke kritikům seriálu přidala i advokátka Klára Samková. Co jí vadí, sdělila na svém facebookovém profilu:

„Tak jsem čekala, jestli to autoři Most!u ustojí a tenhle seriál, který měl v prvních dvou až třech dílech našlápnuto na otevření celospolečenského tématu opravdu neotřelým způsobem, se změní či nezmění v agitku. V šestém díle definitivně padla... Způsob, jakým je popisována úžasná činnost ‚Snědé tísně‘ je natolik vzdálen realitě, že člověk znalý dané problematiky má jen jediné dilema – zda se má smát, nebo brečet...“ konstatuje Samková a dodává: „Takže gratuluju. Opět se to NEpovedlo...“ Je dobré dodat, že Klára Samková má s totuto problematikou dostatek zkušeností. Je autorkou knihy Romská otázka s podtitulem Psychologické důvody sociálního vyloučení Romů a zúčastnila se také mnoha diskusí na toto téma.

V poslední době Samková oznámila, že sestaví kandidátku pro volby do Evropského parlamentu a postaví se do jejího čela. Podobu kandidátní listiny by měla představit ve čtvrtek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Základna USA u Ostravy? Vondra bude rád. Teď se přidal Landovský

18:23 Základna USA u Ostravy? Vondra bude rád. Teď se přidal Landovský

Velvyslanec ČR při NATO Jakub Landovský reagoval na výroky nového místopředsedy ODS Alexandera Vondr…