VIDEO Na Clintonovou bučeli, až jí povolily nervy. Zatím nejostřejší debata u demokratů

15.04.2016 12:07 | Zprávy

„Je zcela zřejmé, že má dostatek zkušeností a inteligence na to, aby byla prezidentkou. Ovšem to, čím si nejsem jistý, je správnost jejích úsudků,“ prohlásil na adresu Hillary Clintonové při včerejší debatě mezi demokratickými kandidáty senátor Bernie Sanders. Obecně se při debatě snažil poukázat na slabá místa Clintonové před velmi důležitými nadcházejícími volbami v New Yorku. Clintonová si ovšem nenechala nic líbit.

VIDEO Na Clintonovou bučeli, až jí povolily nervy. Zatím nejostřejší debata u demokratů
Foto: timesunion.com
Popisek: Bývalá americká ministryně zahraničí Hillary Clinton

Sanders se ve snaze jakkoli poškodit image Clintonové z počátku zaměřil na její údajné napojení na bohaté sponzory a banky z Wall Streetu. Potřeboval se opravdu činit, jelikož New York je pro Clintonovou, která mezi lety 2001–2009 působila ve funkci senátorky města, téměř domovským státem.

Když senátor Sanders otevřeně zpochybnil správnost některých rozhodnutí Clintonové, poukazoval především na to, že hlasovala pro autorizaci americké invaze do Iráku, podporovala některé ze špatných smluv o volném obchodu a vzala si 675 000 dolarů od banky Goldman Sachs. „Můžeme se skutečně spolehnout na kandidátku v tom, že přinese skutečnou změnu v zemi, jestliže je tak závislá na vlivných zájmových skupinách? Nemyslím si,“ zmínil ve svém vystoupení Sanders.

Clintonová ovšem bojovala velmi tvrdě. Zejména když přišlo na otázkou spojenou s Izraelem. Strhující atmosféru vytvořil ovšem zejména rozvášněný dav, který se brooklynské debaty zúčastnil. „Klasický newyorský dav, který přerušuje, bučí a skanduje, jako kdyby byl na hokeji, vytvořil vysoce napjatou atmosféru,“ popisuje prostředí debaty americký deník New York Times.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: fib

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

EU

Napsal jste to přesně, že se EU snaží být v ochraně životního prostředí lepší než zbytek světa. Já se ale ptám, k čemu to je? Hlavně když jak taky sám tvrdíte, je to na úkor nás všech, kdy na tu její politiku tvrdě doplácíme?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Za tohle bude doživotí.“ Co SPD vyvěsila, překoná černocha s nožem

11:12 „Za tohle bude doživotí.“ Co SPD vyvěsila, překoná černocha s nožem

SPD přichází s novou, provokativní kampaní. Týká se také migrace, stejně jako pověstný „černoch s no…