VIDEO Na světě je hymna pražské kavárny: Žádný svinstvo nám není cizí, způsobili jsme utečeneckou krizi. A protože jsme fakt svině...

19. 10. 2015 20:39

Český písničkář a scenárista Xindl X, vlastním jménem Ondřej Ládek, přispěl svérázným způsobem do debaty o takzvané pražské kavárně, kterou prezident Miloš Zeman či jeho mluvčí Jiří Ovčáček zhusta kritizují.

VIDEO Na světě je hymna pražské kavárny: Žádný svinstvo nám není cizí, způsobili jsme utečeneckou krizi. A protože jsme fakt svině...
Foto: Hanka Brožková
Popisek: Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou
reklama

Xindl X si ve svém pořadu Xindloviny, kde komentuje aktuální dění u nás i ve světě, vzal na paškál dění kolem takzvané pražské kavárny. Na úvod svého každotýdenního vystoupení na Hitrádiu konstatoval, že pražská kavárna opět vystrkuje drápky, když její členové vyvěsili místo prezidentské standarty trenky a jiní zase na knižním veletrhu vypískali Zemanova blízkého přítele, senátora Jana Velebu.

„A vy se jistě ptáte, kdo jsou ti zákeřní záškodníci, jimž náš prezident dennodenně čelí? A co od nich můžeme ještě čekat? My vám přinášíme šokující informace přímo z týla nepřítele,“ uváděl písničkář do děje.

Následoval příběh nejmenovaného muže, jemuž jeho známý jednou vyprávěl o svém sousedovi, který býval slušný člověk – chodil do práce, miloval svou ženu, zemi a prezidenta. Ale pak se mu jeden osudný večer změnil život. Vracel se ze schůze a zkracoval si cestu přes temný průchod. Vtom se za ním vynořil stín. Než stačil zareagovat, hrozivé tesáky se mu zaryly do krku. Omdlel, a když se probral, už nebyl tím, kým býval. Stal se tím, co nejvíce nenáviděl – členem pražské kavárny. V domě už ho nikdy nikdo neviděl. Jediné, co po sobě zanechal, je deníkový zápis, který se Xindl X jal zpívat.

Hymna pražské kavárny 

V písni, která by se dala považovat za neoficiální hymnu pražské kavárny, písničkář uvádí, že na každou svini se vaří voda, jen pražská kavárna si vaří vodu na kávu. Pražské pravdoláskaře poznáte dle zpěváka tak, že si vytahují červené karty z rukávu, na ramena si tetují sluníčka, po prezidentech házejí vajíčka a raději než do práce, chodí na demonstrace. „Každej z nás je velkej snob, děláme levárny, co jsou fakt top. Vzájemně krejem si záda, řídí nás americká ambasáda,“ zpívá Xindl X.

Pražským pravdoláskařům navíc není cizí žádné svinstvo, způsobili prý i utečeneckou krizi. A protože jsou prý opravdu svině, nestraní Vladimiru Putinovi, ale Ukrajině. „My jsme ti, co se za prezidenta stydí, nás nezajímá názor obyčejných lidí. Ale kašlem na Babiše a Chrenky, krademe standarty a věšíme trenky. Nechcem krtečka prodat čínskejm despotům, a když ke korunovačním klenotům přibyde málem i šavle, voláme, kde jsi, Havlíčku Havle?“ rozjel se Xindl X.

V refrénu zve všechny posluchače do pražské kavárny dělat lumpárny. „Tak pojď k nám zahambit slušný Čechy, ať Miloš má na koho svádět svoje neúspěchy,“ apeluje Xindl X.

Na závěr svého pořadu písničkář ujistil, že příběh, který vyprávěl nejmenovému muži jeho soused, je skutečně pravdivý. Ten soused se totiž nejmenoval T. T. Taylor, nýbrž hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Už jste četli? Farmář dostává za kilogram jablek 5,50 Kč. A teď se podívejte, proč nakonec jedno kilo koupíte za desítky korun

10:06 Už jste četli? Farmář dostává za kilogram jablek 5,50 Kč. A teď se podívejte, proč nakonec jedno kilo koupíte za desítky korun

Téma zemědělství je v poslední době nejen v médiích velmi časté. Mluví se o zadržování vody v krajin…