VIDEO Nezadržitelný Trump. Přivezli ho s covidem do nemocnice, on vyrazil za příznivci. Bezpečně

05.10.2020 18:18

Amerického prezidenta Donalda Trumpa brzy propustí z nemocnice. Trump v pátek oznámil na svém Twitteru, že se nakazil koronavirem. Jeho stav se ale údajně zlepšil natolik, že by mohl být už v pondělí propuštěn do domácího ošetřování. Během léčby také zkusil nový experimentální lék a stihl malý výlet. Zprávu přinesl Business insider. A z čeho měl největší strach?

VIDEO Nezadržitelný Trump. Přivezli ho s covidem do nemocnice, on vyrazil za příznivci. Bezpečně
Foto: Repro Youtube
Popisek: Prezident Donald Trump na předvolebním setkání

Anketa

Kdo je skutečným vítězem krajských voleb?

95%
2%
2%
hlasovalo: 10957 lidí

„Ráno jsem mluvil s prezidentem. Jeho stav se nadále zlepšoval a je připraven vrátit se k běžnému pracovnímu programu,“ sdělil šéf štábu Bílého domu Mark Meadows. Nákazu koronavirem oznámil v pátek na Twitteru sám Trump. O víkendu pak lékaři kvůli zhoršení jeho zdravotního stavu a vzhledem k vysokému věku nařídili čtyřiasedmdesátiletého prezidenta hospitalizovat.

V nemocnici lékaři prezidentovi nasadili experimentální lék remdesivir. Ještě během víkendu pak konstatovali, že se Trumpův stav zlepšil a zdá se stabilizovaný.

Podle CNN Trump údajně požadoval již v neděli, aby byl propuštěn z nemocnice, protože by to mohlo vytvářet dojem, že je slabý. Definitivní rozhodnutí by mělo Trumpovo lékařské konzilium podle Meadowse vydat v nejbližších hodinách.

Za zmínku také stojí  Trumpův malý výlet z karantény, kdy odjel v prezidentském voze pozdravit dav svých příznivců, kteří se sešli na ulici před vojenskou nemocnicí, kde prezident pobývá.

Záběry z Twitteru těsně před areálem zdravotnického střediska ukázaly, že Trump seděl vzadu v černém autě, měl masku a oblek a mával fanouškům. Nakonec se vrátil do nemocnice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Mám s vámi osobní problém.“ Ledecký nakládal Prymulovi. Ale pak přišel obrat jednou větou

22:12 „Mám s vámi osobní problém.“ Ledecký nakládal Prymulovi. Ale pak přišel obrat jednou větou

Mělo jít o debatu o povinném očkování a vládních protiepidemických opatřeních, nakonec se ale pořad …