VIDEO Podívejte se, co na smuteční akci prováděl George Bush. To Obama nečekal

13.07.2016 17:31

Bývalý prezident Spojených států amerických George W. Bush se spolu se svou ženou, Barackem Obamou a jeho ženou Michelle zúčastnil smutečního ceremoniálu v Dallasu, při kterém se přítomní loučili s pěti zavražděnými policisty. Bush svým podivným chováním vzbudil pozornost.

VIDEO Podívejte se, co na smuteční akci prováděl George Bush. To Obama nečekal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka USA.

Na videu ze smutečního ceremoniálu v Dallasu, které bylo zveřejněno na serveru YouTube v úterý 12. července, je vidět George W. Bush, který stojí v první řadě před chórem pějícím smuteční píseň. Bývalý prezident Bush se drží za ruku se svou ženou a první dámou Michelle Obamovou z druhé strany. Jako jediný z celé řady se viditelně snaží o „tanec“.

Z video záběru vše vypadá tak, jako by si Bush celou akci náramně užíval. Při obřadu si prozpěvuje, usmívá se a svými ladnými pohyby se snaží rozpohybovat i první dámu, která je Bushovým chováním evidentně zaskočena.

Později při svém projevu Bush prohlásil, že spolu se svou ženou vídají policejní důstojníky každý den a „považují je za své přátele“.

„Stejně jako všichni ostatní Američané si velmi dobře uvědomujeme, že jejich odvaha zajišťuje naše bezpečí. Všichni jsou pro nás velkou inspirací,“ prohlásil.

„Těch pět důstojníků, kteří přišli minulý týden o život, byli ti nejlepší z nás. Byli nejen skvělými profesionály, ale i milujícími manžely a skvělými otci, bratry a bratranci. Jejich smrt znamená pro nás všechny ohromnou ztrátu,“ vyjádřil svou lítost bývalý prezident.

Střelec na policisty zaútočil v srdci Dallasu ve čtvrtek večer. Údajně hrozil i odpálením výbušniny. Po prohledání centra milionového města se však žádná výbušnina nenašla.

Dallaská policie má důvodné podezření se domnívat, že byl pětadvacetiletý Micah X. Johnson ke svému činu motivován policejním násilím, kterého se podle některých lidí dopouští převážně bílí policisté na americké černošské komunitě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: fib

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Žantovský účtuje: Padesát tisíc na akci akademiků se má vracet. A co náklady na „milou akci“ Prague Pride, před kterou hodně lidí raději odjíždí z Prahy?!

8:15 Petr Žantovský účtuje: Padesát tisíc na akci akademiků se má vracet. A co náklady na „milou akci“ Prague Pride, před kterou hodně lidí raději odjíždí z Prahy?!

TÝDEN V MÉDIÍCH Novináři a politici dali dohromady dvě akce, které přitom neměly vůbec nic společnéh…