VIDEO Přejetí tankem zaživa, stínání hlav, usekávání rukou, bičování... Další pohlednice z Islámského státu

26. 10. 2015 14:18

Zvrhlost krvežíznivých fanatiků z Islámského státu ještě stále nebyla ukojena. Aspoň tomu nasvědčuje aktuální video, na kterém ukazují nový způsob popravy svých vězňů. Tentokrát devatenáctiletého vojáka přejede zaživa tank. Zpráva skupiny Mosul Eye také dokládá, jaká zvěrstva spáchali za minulý měsíc radikálové v iráckém městě.

VIDEO Přejetí tankem zaživa, stínání hlav, usekávání rukou, bičování... Další pohlednice z Islámského státu
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Islámský stát dbá na pečlivé zaznamenávání poprav křesťanů

Anketa

Prezident Zeman řekl, že uprchlíci používají své malé děti jako živé štíty. Vadí vám toto prohlášení?

3%
97%
hlasovalo: 13198 lidí

Na záběrech krátkého videa publikovaného Daily Mail je vidět mladý syrský voják oblečený v tradičně oranžovém hábitu, který dávají islámští radikálové všem popravovaným vězňům. Podle mnohých analytiků výběr této barvy ovšem rozhodně není náhodný. Má údajně odkazovat na vězně přebývající na americké základně v kubánském Guantánamu, kteří rovněž nosí oranžové úbory. Syrská organizace pro lidská práva Syrian Observatory for Human Rights tvrdí, že se jedná o devatenáctiletého muže. Za ním na videu stojí v bílém oblečení jeden z radikálů a oznamuje, že vězeň bude zaživa rozdrcen tankem. Tento druh popravy podle zjištění SOHR použili radikálové vůbec poprvé.

Celý text z Daily Mail je ZDE.

Přejetí tankem mladého syrského vězně však není rozhodně prvním ani posledním zvěrstvem, kterým se radikálové veřejně chlubí. Krutou realitu v Islámském státu ve svém dnešním článku přibližuje také další britský deník The Express. „Stínání hlav, amputace končetin a veřejné bičování je na územích ovládaných ISIS na denním pořádku. Stovky obětí byly popraveny a zbičovány za drobné přestupky. Za jeden měsíc byla v iráckém městě Mosul useknuta ruka 88 zlodějům. Rozsudky smrti byly realizovány za zločiny, jako je odpadnutí od víry, rouhání, špionáž, smilstvo a neúcta ke kalifátu. Jedna z obětí byla dokonce doslova rozkrájena na malé kousky,“ cituje Express zprávu vypracovanou skupinou Mosul Eye.

Islámský stát kontroluje veškerý tok informací proudící ven z města a popravuje každého, kdo se jeho nařízením protiví. Zmíněné skupině Mosul Eye se přesto daří na jejím facebookovém profilu zveřejňovat události dokládající bezbřehou krutost, s jakou radikálové ovládají Mosul od loňského června, kdy se města zmocnili. Nově skupina zveřejnila údaje za měsíc září, ke kterým se dostává prostřednictvím vyprávění jednotlivců, zpráv ISIS a zdravotnické dokumentaci. Podrobné informace ve zprávě jsou publikovány v angličtině a arabštině a obsahují konkrétní jména, informace o místech, kde se daná událost stala a také počty zavražděných.

Celý text z deníku Express máte k dispozici ZDE.

Za měsíc září bylo dle Mosul Eye popraveno 455 lidí. Ve stejném období bylo ve městě zbičováno 118 osob. Obvykle šlo o trest za oholení vousů, porušování nařízení týkající se oblékání či absence u modliteb. Veřejně zbičováni byli lidé dále také proto, že poslouchali hudbu nebo kouřili. Kvůli krádežím potom přišlo o svoji horní končetinu 88 lidí. Jak britský deník uvádí, vedle těchto znepokojujících informací však zpráva také říká, že v důsledku náletů západní koalice byly zabity desítky radikálních bojovníků a zasaženy byly také jejich vojenské konvoje a sklady s municí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

No tedy. Jaromír Soukup nejen zesměšnil Bakalu, ale ukázal obrázek... S hvězdičkou

10:33 No tedy. Jaromír Soukup nejen zesměšnil Bakalu, ale ukázal obrázek... S hvězdičkou

Jaromír Soukup začal svůj pravidelný pořad Týden podle Jaromíra Soukupa netradičně. Místo obvyklého …