VIDEO „Samozřejmě, že to o Trumpovi a Rusku není pravda.“ Zaměstnanec CNN šokuje na tajné nahrávce

27. 6. 2017 12:45

Dlouhé měsíce se vedou v amerických i světových mainstreamových médiích dohady, jestli skutečně Rusko ovlivnilo výsledek prezidentských voleb ve Spojených státech. Investigativec James O'Keefe natočil tajnou nahrávku, podle které minimálně v případě CNN jde pouze o cílenou snahu Trumpa poškodit a získat vyšší sledovanost.

VIDEO „Samozřejmě, že to o Trumpovi a Rusku není pravda.“ Zaměstnanec CNN šokuje na tajné nahrávce
Foto: Facebook D. Trump
Popisek: Donald Trump

CNN neprožívá zrovna nejlepší časy. Před několika dny vyšlo najevo, že reportéři této americké zpravodajské televize sami ,,přiaranžovávali" demonstraci proti terorismu. A nyní se ukazuje, že příliš férově si nepočíná CNN ani v případě svého pokrytí vazeb Donalda Trumpa a jeho týmu na Rusko, které mělo podle demokratů a levicových aktivistů republikánskému kandidátovi pomoci k vítězství v prezidentských volbách.

Jedním z nejaktivnějších amerických médií je v tomto směru právě CNN, která se neustálému „přiživování“ této kauzy věnuje téměř denně. Samotný Trump a jeho příznivci tvrdí, že CNN v podstatě jen pořádá „hon na čarodějnice“ a celá její konstrukce o vazbách Trumpa na Rusko stojí na velmi vratkých základech. Konzervativní aktivista James O'Keefe nyní ve svém záznamu pořízeném skrytou kamerou ukázal, že vazbám mezi Trumpem a Ruskem nevěří ani lidé ze CNN. 
 
Několikavteřinové video sleduje konverzaci mezi O'Keefem a vlivným producentem CNN Johnem Bonifieldem. Ten přiznává, že CNN nemá žádné důkazy, které by dokazovaly jakékoli Trumpovo pochybení. Mimo jiné konstatuje, že prezidentovo spojení s Ruskem jsou nejspíš jen „kecy“. „Kdyby to byla pravda, už by dávno unikly ven nějaké hmatatelné důkazy. Prezident má nejspíš pravdu, když to všechno považuje za hon na čarodějnice,“ přiznává Bonifield, který v tu chvíli netuší, že je nahráván na kameru. 
 
Jako důvod, proč CNN stále pokračuje v přiživování celé kauzy, uvádí Bonifield vysokou sledovanost. „Naše sledovanost je teď vážně skvělá. Média prostě dělají hlavně byznys. Všechny ty řeči o etice, co se vedou na škole, jsou sice pěkné, ale realita je jiná,“ konstatuje bezelstně producent CNN a dodává, že CNN se samozřejmě chová k Donaldu Trumpovi diametrálně odlišně než k Baracku Obamovi. „Kdybychom postupovali tak nesmlouvavě vůči Obamovi, hodně diváků by mělo pocit, že po něm prostě jdeme.“
 
O'Keefe se v rámci Project Veritas věnuje tajnému nahrávání politiků, lidi z velkého byznysu či novinářů a snaží se tímto způsobem, aspoň ze svého pohledu, odhalovat korupci, nepoctivost, podvody a další pochybení korporací, médií a politiků. Největšího úspěchu dosáhl třiatřicetiletý aktivista odhalením nezákonných praktik neziskové organizace ACORN. Americký Kongres ihned poté zastavil dotace a v roce 2010 organizace po čtyřiceti letech svého působení zanikla. 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Josef Provazník

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Sráč a koště“? Pavle Novotný, takto Jarek Nohavica křtil knihu. A nejen to! Vyslovil jasná slova

10:06 „Sráč a koště“? Pavle Novotný, takto Jarek Nohavica křtil knihu. A nejen to! Vyslovil jasná slova

Nejen křest knihy, ale i podpora toho, o čem píše. Toho se dočkal sociolog Petr Hampl od zpěváka a p…