VIDEO „Sedni si, Karen.“ Rouškařka zaútočila v letadle. Pěsti a plivance

28.12.2021 12:11 | Ze sítí

V Česku někteří známí činitelé, například prezident ČLK Kubek, obhajují omezení, protože „motivují k očkování“. Nejedná se o ojedinělý fenomén. V USA pro změnu hlavní poradce pro covid Anthony Fauci zmínil, že by se mohlo zavést očkování i pro vnitrostátní lety, protože by to mimo jiné motivovalo k očkování. Ale již ten samý den večer dodal, že není pravděpodobné, že by něco takového bylo zavedeno. Ovšem problém v letadle mohou způsobit i roušky. Když si ji jeden cestující nechtěl nasadit, „zodpovědná“ cestující ho poplivala, udeřila a poškrábala. A sama měla roušku na bradě.

VIDEO „Sedni si, Karen.“ Rouškařka zaútočila v letadle. Pěsti a plivance
Foto: Repro Twitter
Popisek: Konflikt na palubě amerického letadla

Anketa

Budete se o Vánocích omezovat při setkávání s přáteli a příbuznými?

14%
83%
hlasovalo: 27853 lidí
Jeden z nemedicínských důvodů, proč se lidé nechávají očkovat, je cestování. A to nejen v Evropě. V pondělí Anthony Fauci, hlavní poradce prezidenta USA ve věcech covidových, uvedl, že by očkování mělo být povinné i pro lety mezi jednotlivými státy USA. Zatím, stejně jako řada dalších zemí, vyžadují Spojené státy, aby občané jiných států, kteří do USA letí letadlem, byli očkováni.

„Musíme si položit otázku, proč toto požadujeme,“ řekl televizi MSNBC. „Pokud očkování požadujete po lidech, kteří do země přicházejí, to je pochopitelné, nechcete si případy covidu dovážet. Ale pokud mluvíme o tom, abyste potřebovali očkování na let mezi státy, tak je podle mne rozumné o tomto požadavku uvažovat,“ řekl Fauci.

Neřekl, zda takovéto opatření doporučil prezidentovi zavést, ale uvedl, že podmínka ukončeného očkování pro domácí lety vytváří větší motivaci se nechat očkovat. „Když dáte očkování jako podmínku, tak je to další pobídka, aby se lidé očkovali. Pokud to chcete zavést i pro domácí lety, já myslím že je to něco, o čem by se mělo vážně uvažovat,“ řekl.

Podle serveru Politico už Fauci svá slova korigoval, a to ještě v pondělí večer. Řekl, že se jedná o jednu z možností, ale že nenaznačuje, že by se jednalo o pravděpodobný scénář. „Teď by myslím lidé neměli očekávat, že u domácích letů bude povinné očkování,“ pravil s tím, že když byl tázán, tak odpovídal „upřímně“. Takovéto opatření by prý nemělo být schváleno, ledaže by došlo k „dramatické změně situace“.

Prozatím jsou na letištích a v letadlech povinné jen roušky. Ani v USA však nejsou pasažéři vždy poslušní, jak dokazuje toto video z letu z Tampy do Atlanty. Žena mezi 30–40 lety se na něm hádá s postarším mužem a rozkazuje mu, aby si nasadil roušku. Na což muž reaguje, že jí. Sama má přitom roušku staženou na bradu.

Žena muže vyzve, aby vstal, když s ní mluví, ten jí naopak říká: „Sedni si, Karen!“ Karen je slangové označení již ne úplně mladé ženy, které se jí vůbec netýkají. Dotyčná zřejmě toto slangové označení také znala, protože pak seniorovi plivla do obličeje, udeřila ho a snažila se ho poškrábat, než byla odtažena letuškou a dalším cestujícím, přičemž opakovala: „Řekněte mu, ať si kurva nasadí tu roušku.“ Celý incident pak podle videa řešila policie. Již při potyčce muž ženě sliboval, že jen co letadlo přistane, tak „skončí ve vězení“.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: kas

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

Děláte dost?

Nejdříve vás odcituji: „Vláda schválila celou řadu cílených opatření v hodnotě dosahující sté miliardy. Ať už se jedná o jednorázovou podporu rodin, navýšení důchodů v lednu a červnu nebo snížení spotřební daně“. Není ale navýšení důchodů dáno ze zákona? A druhá věc, myslíte, že dočasné snížené spot...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Furt nemá čas. No tak se nemůžete divit, že si to musíme vynutit.“ Varování pro Fialu, možná poslední

21:45 „Furt nemá čas. No tak se nemůžete divit, že si to musíme vynutit.“ Varování pro Fialu, možná poslední

Vláda a odbory se dnes na zvyšování platů ve veřejné sféře nedohodly kvůli inflaci. Ve vyjednávání c…