VIDEO Slávek Popelka před Nečasovým úřadem: Dejte nám vládu

17.04.2013 16:41

UVNITŘ VIDEO Už více jak týden se hrstka aktivistů shromažďuje před Úřadem vlády a protestuje proti její nelegitimitě. Za nelegitimní ji považují proto, že v sobě zahrnuje stranu LIDEM, kteoru občané nevolili. Minulý týden musela řešit policie incident s lídrem pořádající Holešovské výzvy Slávkem Popelkou, kterého dokonce poté, co blokoval dopravu, na několik hodin zadržela.

VIDEO Slávek Popelka před Nečasovým úřadem: Dejte nám vládu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Aktéři Holešovské výzvy dali výpověď vládě ČR. Ovšem bez svého lídra Slávka Popelky, který byl zadržen policií
reklama

Ten je však, spolu s ostatními, přesvědčen, že by jim současná vláda měla vládnutí předat. Prý k tomu dostali pověření na nedělní demonstraci Soumrak kmotrů (7. 4.). Bohužel,  ten kdo se demonstrace zúčastnil, nic takového nezaznamenal. Jediné, co tomu mohlo nasvědčovat, bylo divadelní vystoupení skupiny historického šermu, která sehrála scénku, ve které vystoupil i kníže Václav. Při dotazu směrem k lidu (demonstrantům), komu by v závěru scénky měl pověření k vládnutí v této zemi předat, což se odehrálo po symbolických popravách tří současných politiků, nakonec přistoupil k osobě "knížete Václava" Slávek Popelka a hypotetické pověření převzal.

Jak se však ukazuje a zachycuje to i přiložené video, ne všichni brali vše, co se tam odehrávalo, jako představení a hru. Zvláště pak tvrdé jádro Holešovské výzvy, které se přesunulo den po demonstraci nazvané Soumrak kmotrů skutečně dle svých avíz před Úřad vlády. Zdá se, že pověření vládnout zemi berou vážně, ačkoli se vůbec nepozastavují nad tím, že k takovému pověření by v jakémkoli demokratickém režimu potřebovali podporu většiny lidu.

Zatím však u vlády denně stojí od 5 do zhruba 30 účastníků demonstrace. Jejich aktivity jsou rozsáhlé, poněvadž premiérovi Petru Nečasovi již dali prostřednictvím podatelny Úřadu vlády ČR výpověď z jeho funkce, následovala výpověď i dalším představitelům vlády. Výčet korenspondence je zcela jistě ale bohatší.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: red

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Končím! Petříček vytáhl špinavé prádlo z Lidového domu

15:39 Končím! Petříček vytáhl špinavé prádlo z Lidového domu

Exministr zahraničí Tomáš Petříček nebude poslancem. Rezignoval na kandidaturu v říjnových volbách. …