VIDEO Strhli sochy Lincolna a Roosevelta. Antifa? Trump zuří. Důrazná rada pro FBI

12.10.2020 18:48

Demonstranti v noci na pondělí strhli v americkém Portlandu sochy dvou prezidentů USA – Abrahama Lincolna a Theodora Roosevelta. Mrtvý indián, dobrý indián? Zprávu přinesla agentura AP. Policie po výtržnostech označila shromáždění za nezákonné, vypadá to ale, že nikdo nebyl zatčen. Co na to Trump? FBI se musí zaměřit na Antifu. Plus video ze kterého vám nebude dobře.

VIDEO Strhli sochy Lincolna a Roosevelta. Antifa? Trump zuří. Důrazná rada pro FBI
Foto: AZy
Popisek: Socha A. Lincolna
reklama

Anketa

Bude Mikuláš Minář v politice úspěšný?

4%
96%
hlasovalo: 12226 lidí

Nedělní demonstrace probíhaly v souvislosti s tzv. dnem hněvu původních obyvatel, který organizátoři svolali v souvislosti s „Kolumbovým dnem“, který letos připadá na pondělí. Tento svátek má připomenout italského mořeplavce Kolumba. Ten se stal terčem aktivistů, protože jeho příchod do Ameriky údajně znamenal počátek vykořisťování původních obyvatel Ameriky.

Oběťmi se nyní staly sochy dvou významných amerických exprezidentů. Nejdříve za pomoci řetězů svrhli jezdeckou sochu Theodore Roosevelta, který byl v pořadí 26. americkou hlavou státu, poté obrátili svou nenávist k Lincolnovi. Je snad už americkou samozřejmostí, že během demonstrace bylo rozbita spousta oken a výloh.

Policie v Portlandu po poničení soch prohlásila demonstraci za nezákonnou a nařídila účastníkům, aby dějiště opustili. Vazba prý hrozila každému, kdo byl zapojený do tohoto vandalství. Žádná zatčení ale nebyla potvrzena.

Podle historiků Roosevelt během svého života vyjadřoval antipatie k severoamerickým indiánům. Na adresu rudochů měl třeba prohlásit: „Nezacházím tak daleko, abych řekl, že jedinými dobrými indiány jsou mrtví indiáni, ale mám za to, že u devíti z deseti to tak je.“

Portland je od smrti kriminálníka a drogově závislého George Floyda jedním z hlavních center „protestů“ v USA, přičemž tato údajně klidná shromáždění často končila výtržnostmi, nepokrytým rabováním a ozbrojenými střety s policií.

K protestům se vyjádřil i prezident Trump, když napsal na svůj Twitter, že by se americká FBI měla zaměřit zejména na ANTIFU a radikální levici, která strávila celé léto tím, že se snažila vypálit do základů americká města, vedená převážně demokraty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: AZy
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

21:24 Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

„Já vím, že mi píšete, kdy půjdou děti do školy, jak to bude na horách a další věci. Ale teď musíme …