VIDEO Takhle to dál nejde. Po dalším útoku na Londýn došla premiérce Mayové trpělivost a vystoupila se zásadním projevem

4. 6. 2017 16:02

Britská premiérka bouchla po teroristických útocích do stolu. „A dost!“ zaznělo z Downing Street 10, ze sídla britských premiérů. Co teď chystá? Nejen o tom informuje BBC.

VIDEO Takhle to dál nejde. Po dalším útoku na Londýn došla premiérce Mayové trpělivost a vystoupila se zásadním projevem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Velké Británie

Velká Británie zažila za poslední tři měsíce tři velké teroristické útoky. Podle Mayové je toto řádění radikálů třeba jasně zarazit. V Británii se znovu zastavila volební kampaň, ale ta bude hned zítra opět pokračovat, protože volby takřka klepou na dveře. Britové půjdou volit už tento čtvrtek. „Násilí nikdy nemůže narušit demokratické procesy,“ prohlásila dáma.

Teroristé znovu jako zbraň využili automobil, přesněji řečeno bílou dodávku, se kterou vjeli na London Bridge. Posléze z této dodávky vyskákali tři muži, kteří s noži napadali kolemjdoucí a vyřvávali, že to dělají pro Alláha.

Podle Theresy Mayové je třeba nekompromisně zastavit útoky na nevinné civilisty. Jak toho dosáhnout? Za pomocvi čtyř opatření.

Na prvním místě je třeba porazit ideologii islámského terorismu, která inspiruje všechny útočníky z poslední doby. Porážka islámského extremismu je podle Mayové velkým úkolem dnešní doby. „Věci nesmějí pokračovat tak jako doposud,“ řekla jasně Mayová. Podle britské premiérky musíme chránit západní hodnoty.

„Potřebujeme se spojit s ostatními demokratickými státy a uzavřít nějakou mezinárodní úmluvu o regulaci kyberprostoru, abychom zarazili teroristům plánování jejich útoků,“ uvedla jako druhý bod britská premiérka. 

Současně je podle Mayové třeba tvrdě zasáhnout proti teroristům na území Sýrie a Iráku. „Ale také to znamená nekompromisně zakročit i na domácí půdě. Musíme revidovat protiteroristickou strategii a ujistit se, že mají policie a ostatní bezpečnostní složky dost pravomocí,“ dodala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

14:27 Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

K Janě Bobošíkové do pořadu JB Talk v internetové televizi XTV zavítala tentokrát ekonomka Hana Lipo…