VIDEO Toto není třeba popisovat. Podívejte se, jak Miloše Zemana vítali v Číně

27.10.2014 7:24 odp.

Čínská státní televize CCTV přinesla ve své zpravodajské relaci reportáž ze setkání čínského prezidenta Si Ťing-pchinga s jeho českým protějškem Milošem Zemanem. Na české poměry nezvykle dlouhá, téměř sedmiminutová reportáž, přináší záběry z přijetí před Velkým lidovým palácem a z následného jednání s prezidentem i premiérem.

VIDEO Toto není třeba popisovat. Podívejte se, jak Miloše Zemana vítali v Číně
Foto: Radim Panenka
Popisek: Miloš Zeman s čínským prezidentem SI Ťin-pchingem na náměstí Nebeského klidu v Pekingu při uvítacím ceremoniálu

Anketa

Vadí vám, že Zeman nepozval na oslavu 28. října některé univerzitní rektory?

14%
79%
hlasovalo: 18026 lidí

Leteckým záběrem na prezidentskou kolonu, přijíždějící rozlehlým prostranstvím k Velkému lidovému paláci, začíná vyčerpávající referát čínského státního zpravodajství o návštěvě hosta z České republiky. Pak už vidíme prezidenta Si Ťin-pchinga, kterak jej vítá na rozlehlém prostranství. Po přátelském potřesení rukou sledujeme za libozvučně znějícího komentáře čínského redaktora představování členů delegací - a následně měli čínští diváci možnost slyšet podstatnou část hymen obou zemí, doplněných výstřely ze salv.

Následovala přehlídka nastoupených jednotek, kterou provedli oba prezidenti. Další část přivítání obstaraly čínské děti, které oba prezidenty vítaly nadšeným jásotem a máváním květinami. Čínský prezident jim mával, jeho český protějšek se důstojně usmívál. Po záběrech na pochodující jednotky se již delagace přesunuly do jednacího sálu.

Na video z čínského zpravodajství se podívejte ZDE.

Reportáž z jednání se sestávala z více než tříminutového monologu redaktora, doplněného záběry na obě delegace. Bylo možno vidět spokojeně přikyvujícího Miloše Zemana, stejně jako členy jeho delegace, dělající si soustředěně poznámky.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Následovaly záběry na slavnostní podepisování smluv mezi oběma zeměmi, které za ČR pod dohledem obou prezidentů prováděl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Dlouhé potřásání rukou za blýskání kamer a fotoaparátů ukončilo jednání s hlavou státu.

O návštěvě psaly přímo z místa i ParlamentníListy.cz.

Pak už televizní diváci mohli Miloše Zemana vidět v odlišné dekoraci při jednání s ministerským předsedou. Jeho o poznání dynamičtějším projevem za stolem zasedací místnosti reportáž po šesti a tři čtvrtě minutách skončila.

Reportáž ze setkání v Událostech České televize byla mnohem kratší a z projevu prezidenta Zemana byla vyjmuta jedna věta, zdůrazňující, že nová česká vláda ani prezident neuznávají tibetskou exilovou vládu. Následovala informace redaktora, že prezident se vůbec nezmínil o potlačování protestů v Hongkongu a následně byl připomenut blízký vztah, který měl k tibetskému dalajlamovi exprezident Václav Havel. Po pětadvaceti letech se prý více hledí na byznys.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

Ing. Jozef Síkela byl položen dotaz

Zákaz spalovacích motorů

Co jste jako ministr průmyslu udělal nebo v nejbližší době, například během našeho předsednictví, uděláte pro zrušení nebo přinejmenším odálení zákazu spalovacích motorů? Nebo už připravujete nějaké dotace pro lidi, aby si mohli elktoauta pořídit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Křeček pryč! Piráti, TOPka ani kavárna nevydýchali, co ombudsman provedl. A Kalousek se předvedl

17:05 Křeček pryč! Piráti, TOPka ani kavárna nevydýchali, co ombudsman provedl. A Kalousek se předvedl

Den poté, co ombudsman Stanislav Křeček odebral svojí zástupkyni Monice Šimůnkové všechny agendy, pr…