VIDEO Toto není třeba popisovat. Podívejte se, jak Miloše Zemana vítali v Číně

27.10.2014 19:24

Čínská státní televize CCTV přinesla ve své zpravodajské relaci reportáž ze setkání čínského prezidenta Si Ťing-pchinga s jeho českým protějškem Milošem Zemanem. Na české poměry nezvykle dlouhá, téměř sedmiminutová reportáž, přináší záběry z přijetí před Velkým lidovým palácem a z následného jednání s prezidentem i premiérem.

VIDEO Toto není třeba popisovat. Podívejte se, jak Miloše Zemana vítali v Číně
Foto: Radim Panenka
Popisek: Miloš Zeman s čínským prezidentem SI Ťin-pchingem na náměstí Nebeského klidu v Pekingu při uvítacím ceremoniálu
reklama

Fotogalerie: - Zeman na návštěvě Číny

Prezident Miloš Zeman na státní návštěvě Číny
Prezident Miloš Zeman na státní návštěvě Číny
Čínský vicepremiér Ma Kai
Prezident Miloš Zeman na státní návštěvě Číny
Česká a čínská státní vlajka
Prezident Miloš Zeman na státní návštěvě Číny

Anketa

Vadí vám, že Zeman nepozval na oslavu 28. října některé univerzitní rektory?

14%
79%
hlasovalo: 18024 lidí

Leteckým záběrem na prezidentskou kolonu, přijíždějící rozlehlým prostranstvím k Velkému lidovému paláci, začíná vyčerpávající referát čínského státního zpravodajství o návštěvě hosta z České republiky. Pak už vidíme prezidenta Si Ťin-pchinga, kterak jej vítá na rozlehlém prostranství. Po přátelském potřesení rukou sledujeme za libozvučně znějícího komentáře čínského redaktora představování členů delegací - a následně měli čínští diváci možnost slyšet podstatnou část hymen obou zemí, doplněných výstřely ze salv.

Následovala přehlídka nastoupených jednotek, kterou provedli oba prezidenti. Další část přivítání obstaraly čínské děti, které oba prezidenty vítaly nadšeným jásotem a máváním květinami. Čínský prezident jim mával, jeho český protějšek se důstojně usmívál. Po záběrech na pochodující jednotky se již delagace přesunuly do jednacího sálu.

Na video z čínského zpravodajství se podívejte ZDE.

Reportáž z jednání se sestávala z více než tříminutového monologu redaktora, doplněného záběry na obě delegace. Bylo možno vidět spokojeně přikyvujícího Miloše Zemana, stejně jako členy jeho delegace, dělající si soustředěně poznámky.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Následovaly záběry na slavnostní podepisování smluv mezi oběma zeměmi, které za ČR pod dohledem obou prezidentů prováděl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Dlouhé potřásání rukou za blýskání kamer a fotoaparátů ukončilo jednání s hlavou státu.

O návštěvě psaly přímo z místa i ParlamentníListy.cz.

Pak už televizní diváci mohli Miloše Zemana vidět v odlišné dekoraci při jednání s ministerským předsedou. Jeho o poznání dynamičtějším projevem za stolem zasedací místnosti reportáž po šesti a tři čtvrtě minutách skončila.

Reportáž ze setkání v Událostech České televize byla mnohem kratší a z projevu prezidenta Zemana byla vyjmuta jedna věta, zdůrazňující, že nová česká vláda ani prezident neuznávají tibetskou exilovou vládu. Následovala informace redaktora, že prezident se vůbec nezmínil o potlačování protestů v Hongkongu a následně byl připomenut blízký vztah, který měl k tibetskému dalajlamovi exprezident Václav Havel. Po pětadvaceti letech se prý více hledí na byznys.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konvička udeřil. Čína prý věděla, proč covid nenechat rozjet. Možná to prý tušili i u nás...

20:47 Konvička udeřil. Čína prý věděla, proč covid nenechat rozjet. Možná to prý tušili i u nás...

Protiislámský politický aktivista, entomolog, docent Martin Konvička sdílel na sociální síti Twitter…