VIDEO Ukrajina: Poslouchejte, vy tupé a hloupé kreatury, vy fašisté. Takto promluvil vůdce proruských rebelů

07.07.2014 14:21

Internetem se začalo šířit prohlášení vůdce proruských rebelů v Doněcku Pavla Gubareva z pátku čtvrtého července. Ač tehdy měli proruští separatisté ještě v rukou svou baštu Slavjansk, už bylo v té době jasné, že jej budou muset kvůli vojenské převaze ukrajinských vládních sil opustit. Jeho slova snad i s vědomím blížící se vojenské porážky nejsou vůbec diplomatická.

VIDEO Ukrajina: Poslouchejte, vy tupé a hloupé kreatury, vy fašisté. Takto promluvil vůdce proruských rebelů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace před Strakovou akademií na podporu Ukrajiny nazvaná Praha pro Ukrajinu - Za vaši i naši svobodu!

Úvodem Gubarev říká, že svá slova adresuje svým protivníkům, které označuje slovy „nelidé, fašisti, banderovci, kreatury“.

Letecký úder roztrhal těla nevinných civilistů

Tak ostrá slova volí prý proto, že „otevřeně páchají genocidu na ruském národu“.

„Včera byl ve městě Stara Kandrašovka, kde žije jenom civilní obyvatelstvo a kde nikdy nebylo stanoviště milic, vojenskými silami proveden letecký úder. Oni zavraždili nevinné lidi, kteří se ničím neprovinili. Následky jsou hrůzné – silou výbuchu byli lidé doslova roztrháni na kusy, ostatky těchto lidí se musely sbírat po částech. Byly zavražděny děti, jedna ze zavražděných dívenek dovršila v předvečer výbuchu pěti let. Byly zraněny desítky lidí, stovky jich zůstaly bez střechy nad hlavou. Ukrajinské letectvo zničilo jejich domy a dvory, ve kterých žili a které užívali po celé generace. Nyní ti lidé nemají kde žít, ti, kteří by chtěli odjet, nemají tu možnost, a jiní ani nemají, kam by odjeli,“ uvedl Gubarev s tím, že proto budou zabíjet své protivníky bez slitování. „Budeme k vám nemilosrdní a podle válečných zákonů vás budeme zabíjet bez kapky slitování.“

ParlamentníListy.cz vyváženě k tématu Ukrajina

Vůdci Evropy a USA uvízli ve lžích

Podle Gubareva ukrajinská vládní vojska denně zabíjejí především civilní obyvatelstvo podle teritoriálního a etnického klíče, což je genocida. „Vidíme znovuzrození fašismu v centru Evropy, nad kterým takzvané civilizované evropské a západní společnosti úmyslně zavírají oči. Dělají, že si nevšimly, co se děje na Donbasu,“ tvrdí šéf proruských rebelů v Doněcku.

Dále uvádí, že vůdci Evropy a USA dávno uvízli ve lžích a licoměrnosti. „Dnes spoléháme jenom na své síly, na naše milice a na přání celé společnosti bránit naši zem, náš jazyk, naši kulturu a naši historii. Našimi hrdiny jsou Suvorov a Žukov a ne Bandera a Šuchevyč. Naše historie je historií velkých činů a velkých vítězství. V našich žilách teče krev našich předků, drtících na bitevních polích každého nepřítele, který napadl naši zemi,“ prohlásil poněkud pateticky.

Spálíme tanky fašistických švábů

Vojska ze západní části Ukrajiny označil za „fašistické šváby“. „A my jsme připraveni naložit s nimi – s ukrajinskými fašisty, kteří přišli do naší země vraždit ruské lidi – my s nimi naložíme stejně jako naši dědové. Spálíme a zničíme jejich tanky a obrněné vozy, letectvo i dělostřelectvo – a děláme to už teď. Hoří jejich tanky, na zem padají hořící letadla. Zároveň metodicky likvidujeme trestné oddíly a bataliony banderovců, které kyjevská junta využívá jako maso pro děla. Honí je jako berany na jatka, posílá je naslepo na naše pozice.“

Gubarev se domnívá, že se tímto způsobem kyjevští politici snaží zbavit pro ně nyní nepohodlných nacionalistů. „Svou úlohu na Majdanu už sehráli – vyměnili jedny oligarchy za druhé oligarchy. A teď ty nacionalisty posílají na jatka k nám, aby se tím zbavili nežádoucí a nekontrolovatelné politické síly.“

Vojáky ze západu Ukrajiny označuje jako „banderovce“ a uvádí, že jsou „tupí a hloupí“, prý stejně jako jejich předchůdci: „Vás, vaši ideologii a vaše následovníky vždy využívaly cizí síly – síly Západu – aby prosadily své geopolitické zájmy. Teď vás využívají znovu, dělají z vás stáda beranů, mění vás v maso pro děla,“ tvrdí Gubarev.

My jsme své oligarchy svrhli. A oni?

Pochlubil se tím, že „u nás na Donbasu jsme naše oligarchy svrhli, vyhnali pryč a nyní budujeme naši budoucnost – skutečnou vládu národa, o které vy můžete jen blouznit na Majdanu“, uvedl s tím, že „banderovce využili jedni oligarchové proti druhým oligarchům“, přičemž prý banderovci nejsou realizace „skutečné revoluce“ schopni.

Závěrem videa Gubarev ukrajinské vojáky vyzývá: „Přestaňte už konečně lézt do naší země, Novoruska – zde je naše vlast. A my při ní budeme stát až do smrti.“

 

 

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Někdo zaplatil za fotografii Babiše z října 2013. A potom? Obnažené holky, šestky silikony, bradavky jak na dlani

11:35 Někdo zaplatil za fotografii Babiše z října 2013. A potom? Obnažené holky, šestky silikony, bradavky jak na dlani

Andrej Babiš je dalším významným mužem, který je obětí virtuálního útoku na sociální síti, jako se t…