VIDEO Útoky na ženy v Německu: Svědek promluvil

07.01.2016 13:10

V Kolíně nad Rýnem došlo během silvestrovských oslav ke stovkám případů sexuálního obtěžování a krádežím, za které jsou odpovědné gangy cizinců. iDnes.cz přineslo svědectví několika obětí jejich řádění. Na YouTube se zároveň objevila výpověď hotelového zaměstnance, který nastalému chaosu přihlížel.

VIDEO Útoky na ženy v Německu: Svědek promluvil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Silvestrovské veselí

Zničehonic nás obklopili muži a začali nás obtěžovat. Sahali nám na zadek a mezi nohy. Sahali nám všude,“ řekla o událostech silvestrovské noci jedna z napadených žen. Dodala, že se bála, že pokud zůstanou v „davu oplzlých mužů“, mohou je i zabít. Podařilo se jí utéct, vzpomínky na osudnou noc ji však stále pronásledují. „Mám noční můry a nemohu spát. Bojím se chodit sama ven, mám strach jezdit do větších měst.“

Další z napadených byla Michelle, kterou s její kamarádkou kolem jedenácté hodiny večerní „obestoupila skupina asi 20 až 30 mužů“. Ti je začali osahávat a nakonec jim ukradli mobilní telefony.

Podle napadané Busry A. bylo na útočnících poznat, že se cítí ženám nadřazeni. „Tvářili se, jako že si se ženami, které oslavovaly v ulicích, mohou dělat, co se jim zlíbí. Sahali na nás všude, byla to opravdu hrozná zkušenost,“ vzpomíná Busra.

Problém spočíval v tom, že na zvládnutí celé situace nebyl dostatek policistů. Tuto skutečnost již kritizoval i šéf policejních odborů Rainer Wendt, který z ní vinil „nedostatek zdrojů“. Podle policejního šéfa z Kolína nad Rýnem Wolfganga Alberse však postupovali strážníci správně, jelikož šlo o „zcela nový rozměr zločinu“, na který se nelze připravit.

Policie, která se stala terčem kritiky německého ministra vnitra Thomase de Maizièra, jenž jí v současnosti prorokuje trestní oznámení od obětí, zatím nikoho nezadržela. Kancléřka Merkelová tudíž uklidňuje veřejnost, že dělají vše, co je v jejich silách. Podobné útoky se v průběhu silvestrovských oslav odehrály i v Hamburku a Stuttgartu.

V Kolíně nad Rýnem následně v úterý vyrazily stovky lidí demonstrovat proti „laxnímu postupu policie a úřadů“. Z velké části to byly ženy, jež nesly transparenty hlásající hesla „Proti sexismu! Proti rasismu“ a jiná.

Na YouTube se obevilo video, ve kterém o událostech ze silvestrovské noci hovoří zaměstnanec pětihvězdičkového hotelu, jenž stojí přímo naproti kolínské katedrále. Ten byl totiž svědkem celého dění a mluví o tom, že vše začalo již kolem deváté hodiny večerní tím, že někdo údajně někoho pobodal.

„Ti lidé, které jsme před třemi měsíci přivítali na mnichovském hlavním nádraží s plyšovými medvídky a láhvemi na vodu, začali střílet na katedrálu, pak na policii, která poté přišla s přilbami na nádraží, aby zarazila násilí,“ řekl pracovník hotelu Ivan Jurevic. Policisté podle jeho slov označili situaci za „podobnou občanské válce“.

V průběhu večera za ním pak údajně chodily ženy, aby se cítily v bezpečí, a on pak zbil všechny útočníky. Dodal, že dříve si myslel, že Pegida je jen pravicová propaganda, nyní však věří, že jde o skutečnost. 

Útočníci, které pak policie zadržela, údajně pak volali „FUCK THE POLICE“. Útočili na všechny, policii, hotelové hosty, hotel i auta a bylo třeba hodinu a půl čekat na jejich převoz do vězení, protože kritická situace byla i na jiných místech v Kolíně. Tyto informace jsou však neověřené.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš přirovnal Ester Ledeckou k Zátopkovi a Čáslavské. Demonstranti z Václaváku puknou vzteky, až si toto přečtou

19:51 Babiš přirovnal Ester Ledeckou k Zátopkovi a Čáslavské. Demonstranti z Václaváku puknou vzteky, až si toto přečtou

I přestože všechna média informují o demonstraci na Václaváku, jejímž terčem byl i šéf hnutí ANO And…