VIDEO Vrchol politické korektnosti ve Švýcarsku. Černoch brutálně napadl bílého chlapce, ale média šílí z komentářů pod videem

13. 10. 2017 17:33

Švýcarské město Delémont řeší problém. V hlavním městě kantonu Jura došlo na zdejší železniční stanici k napadení jednoho mladíka mladíkem jiným. Na první pohled relativně banální záležitost. Má to ale háček. Sehrála tu roli politická korektnost švýcarských médií.

VIDEO Vrchol politické korektnosti ve Švýcarsku. Černoch brutálně napadl bílého chlapce, ale média šílí z komentářů pod videem
Foto: pixabay.com
Popisek: Švýcarská vlajka

Internetem letí video ze železniční stanice ve švýcarském městě Delémont. Mladíka bílé pleti s batohem na zádech tu zcela bezdůvodně napadl mladík černošský. Jeho kumpáni tomu jen přihlíželi a jeden z nich si dokonce celý incident nahrával na mobil.

Mladík bílé pleti s batohem na zádech stojí na nástupišti a podle všeho čeká na vlak. Když tu najednou k němu přijde černošský mladík, který začne do svého vrstevníka s batohem na zádech bezdůvodně strkat. Je přitom povzbuzován svými kumpány. Mladý muž bílé pleti se ale nechce prát a evidentně se snaží udržet si odstup.

Černošský mladý muž tak zřejmě dospěje k názoru, že musí přijít s něčím tvrdším, pokud si chce on a jeho parta užít trochu „legrace“. Popadne bílého mladíka za nohu, vyvede ho z rovnováhy, a když se mladík bílé pleti snaží zůstat klidně stát, černý mladík ho popadne a ze všech sil s ním hodí o zem.

Když se bílý mladík snaží zvednout ze země, černoch do něj surově strká. A jeho kumpáni stále jen přihlížejí a možná se nad touhle nepřípustnou šikanou i dobře baví. V jednu chvíli se ale bílému mladíkovi přece jen podaří vstát ze země a raději z nádraží odchází. Možná mu ujede vlak, ale alespoň s ním mimo nádraží nikdo nehází o zem. Kumpáni černošského agresora se bílému mladíkovi na rozloučenou posmívají.

To samo o sobě zní jako hrozivý zážitek. Tím to ale nekončí. Zarážející je i to, jak na video zareagovala švýcarská média. Některá z nich se totiž nezabývala ani tak samotným videem a otřesnými momenty, které zachycuje, ale diskusím pod videem. Některé švýcarské novináře totiž víc než video pohoršily nenávistné diskuse pod kolujícím videem.      

„Rasistické reakce na ponižující video.“ „Video z incidentu v Delémontu vyvolává vlnu nenávistných poznámek.“ „Video z Facebooku vyvolalo kontroverzní reakce.“ To jsou jen některé z titulků, kterými se švýcarští novináři snaží upoutat pozornost na článek o násilném útoku v železniční stanici. Základní myšlenku novinářů lze shrnout slovy, že novináře pohoršily spíše reakce na rasistický útok zachycený na videu než rasistické video samotné. Poukázal na to server Diversity Macht frei i další média.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Aha! Soukup pátral, komu patří nový „nezávislý“ deník. A pak už jen nevěřícně zíral

16:04 Aha! Soukup pátral, komu patří nový „nezávislý“ deník. A pak už jen nevěřícně zíral

Jaromír Soukup se včera ve svém pořadu Moje zprávy, odvysílaném na TV Barrandov, věnoval ministru za…