VIDEO Vyplouvají na povrch skutečnosti, ze kterých jsem zděšený. A proč v něm nejsou neziskovky?! Senátoři vystoupili proti registru smluv

11.04.2017 20:55 | Zprávy

Senát řeší zákon o registru smluv. Mnozí senátoři z něj nejsou ani trochu nadšení. Radko Martínek (ČSSD) je připraven navrhnout úplné zrušení tohoto zákona. Senátor za ODS Miloš Vystrčil apeluje na vládu, aby si uvědomila svou zodpovědnost a zákon přepracovala. Senátor Ivo Valenta si pak klade otázku, proč registr smluv nezahrnuje i neziskové organizace, které se za jeho uvedení v život notně přimlouvaly.

VIDEO Vyplouvají na povrch skutečnosti, ze kterých jsem zděšený. A proč v něm nejsou neziskovky?! Senátoři vystoupili proti registru smluv
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tisková konference k senátnímu návrhu zákona na zrušení EET

O registru smluv se mluví už celá léta. V únoru tohoto roku se na hlavy koaličních poslanců ČSSD, ANO a KDU-ČSL snesl hněv platformy Rekonstrukce státu za to, že zákonodárci tento nástroj údajně přímo „vykostili“. Stanovili mimo jiné, že v něm nebudou muset své smlouvy zveřejňovat státní podniky. Lidovci se posléze „chytili za nos“ a přislíbili, že se tuto povinnost státním firmám pokusí znovu uložit. Nejeden senátor však není z registru smluv ani trochu nadšen.

TV Praha informovala např. o stanovisku senátora Ivo Valenty. „Já si myslím, že by bylo nejlepší celý ten zákon zrušit ... jelikož nebyl projednán v celém spektru společností, kterých se to dotýká, a najednou vyplouvají na povrch skutečnosti, ze kterých jsem docela zděšený,“ sdělil senátor. Podle jeho názoru brzy vzniknou aplikace, které budou vysávat informace z tohoto registru a budou je prodávat konkurenci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Veřejná doprava

Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce

20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce

Ursula von der Leyenová přečkala hlasování o vyslovení nedůvěry. Zatímco politici z koalice to považ…