VIDEO, u kterého vám dojdou slova. Natočil ho Úřad vlády a propaguje EU

08.03.2018 20:45

Úřad vlády pokračuje v seriálu edukativních videí vysvětlujících občanům výhody členství v EU. Nyní se dozvíte, že hranice jsou na houby, a tento slogan je následně ilustrován poučným příběhem.

VIDEO, u kterého vám dojdou slova. Natočil ho Úřad vlády a propaguje EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

Již jsme psali o videu, ve kterém skončil český kuchtík v německém mrazáku, protože neměl pracovní povolení a přišla kontrola z úřadu. Nynější video na něj navazuje nejen tematicky, ale i obsazením.

Postava pomocného kuchaře se tentokrát promění v českého houbaře sbírajícího plody lesa v hraničním pásmu. Jak vysvětluje titulek, jsme na Šumavě a probíhají devadesátá léta, temný čas hranic.

Najednou vidí krásný hřib, ovšem v jeho dosažení mu brání státní hranice. Snaží se přes hraniční čáru k houbě proplížit, ale je zpozorován bdělou pohraniční stráží. Pohraničník udělá houbaři důkladnou pasovou kontrolu, během které mu úlovek na německé straně hranice „vyfoukne“ Němka, kterou hraje stejná herečka jako kontrolorku z pracáku v první epizodě vládního seriálu. Nakonec jej s úsměvem pozdraví „guten tag“.

Přes zoufalého klečícího českého houbaře je nám vysvětleno, že „hranice jsou na houby“. „Užívej si volný pohyb v EU“, přikazuje následující titulek.

Video v neděli zveřejnil Úrad vlády na svém Facebooku s jednoznačným vysvětlením: „Letos jsme 14 let v EU. Tohle legendární video s houbařem ukazuje hodně podstatnou výhodu, kterou nám EU přináší.

Video bylo natočeno v rámci akce Evropa jsi ty. Financovaly jej Evropská komise a Úřad vlády České republiky. Kampaň Evropa jsi ty spustil na konci února tajemník pro evropské záležitosti Aleš Chmelař.

Video bylo pravděpodobně natočeno již za Sobotkovy vlády, která kampaň připravovala v roce 2017.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

My se k paktu o migraci nepřipojili, ale země okolo nás ano. Když do nich budou proudit desítky tisíc migrantů... Komentátorka řekla na kamery něco pro Čechy velmi mrazivého

17:04 My se k paktu o migraci nepřipojili, ale země okolo nás ano. Když do nich budou proudit desítky tisíc migrantů... Komentátorka řekla na kamery něco pro Čechy velmi mrazivého

Do svého pořadu Podtrženo sečteno na XTV si Luboš Xaver Veselý pozval znovu komentátorku Karolinu St…