VIDEO, u kterého vám dojdou slova. Natočil ho Úřad vlády a propaguje EU

08.03.2018 20:45

Úřad vlády pokračuje v seriálu edukativních videí vysvětlujících občanům výhody členství v EU. Nyní se dozvíte, že hranice jsou na houby, a tento slogan je následně ilustrován poučným příběhem.

VIDEO, u kterého vám dojdou slova. Natočil ho Úřad vlády a propaguje EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

Již jsme psali o videu, ve kterém skončil český kuchtík v německém mrazáku, protože neměl pracovní povolení a přišla kontrola z úřadu. Nynější video na něj navazuje nejen tematicky, ale i obsazením.

Postava pomocného kuchaře se tentokrát promění v českého houbaře sbírajícího plody lesa v hraničním pásmu. Jak vysvětluje titulek, jsme na Šumavě a probíhají devadesátá léta, temný čas hranic.

Najednou vidí krásný hřib, ovšem v jeho dosažení mu brání státní hranice. Snaží se přes hraniční čáru k houbě proplížit, ale je zpozorován bdělou pohraniční stráží. Pohraničník udělá houbaři důkladnou pasovou kontrolu, během které mu úlovek na německé straně hranice „vyfoukne“ Němka, kterou hraje stejná herečka jako kontrolorku z pracáku v první epizodě vládního seriálu. Nakonec jej s úsměvem pozdraví „guten tag“.

Přes zoufalého klečícího českého houbaře je nám vysvětleno, že „hranice jsou na houby“. „Užívej si volný pohyb v EU“, přikazuje následující titulek.

Video v neděli zveřejnil Úrad vlády na svém Facebooku s jednoznačným vysvětlením: „Letos jsme 14 let v EU. Tohle legendární video s houbařem ukazuje hodně podstatnou výhodu, kterou nám EU přináší.

Video bylo natočeno v rámci akce Evropa jsi ty. Financovaly jej Evropská komise a Úřad vlády České republiky. Kampaň Evropa jsi ty spustil na konci února tajemník pro evropské záležitosti Aleš Chmelař.

Video bylo pravděpodobně natočeno již za Sobotkovy vlády, která kampaň připravovala v roce 2017.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Halík hrozí Dukovi kvůli postoji k „sirotkům“ Posledním soudem. Hlavně politicky, soudruzi, posmívá se mu

17:45 Halík hrozí Dukovi kvůli postoji k „sirotkům“ Posledním soudem. Hlavně politicky, soudruzi, posmívá se mu

Kněz Tomáš Halík se na serveru NeviditelnýPes.cz vyjádřil ke kardinálu Dominiku Dukovi a kauze syrsk…