VIDEO z Nizozemí: Uprchlíci terorizují místní občany. A v televizi předvedli něco nevídaného

14.09.2016 11:41

Sedmdesátitisícové nizozemské město Zaandam se dostalo do centra pozornosti zahraničních médií. Nikoli však díky svým architektonickým či jiným krásám. Město nacházející se nedaleko Amsterdamu „proslavili“ mladí turečtí přistěhovalci, kteří dlouhodobě terorizovali místní obyvatelstvo.

VIDEO z Nizozemí: Uprchlíci terorizují místní občany. A v televizi předvedli něco nevídaného
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Kolem iráckého města Dahúk je nespočet uprchlických táborů

Přibližně deset mladíků turecké národnosti nejenom terorizovalo místní obyvatele, ale dokonce se svými drzými kousky chlubili na YouTube. Jak uvádí britský deník Express, dovolovali si nejenom na běžné obyvatele města, ale dokonce i na policii. Městské kamery zaznamenaly, že jeden z mladíků tancoval na střeše policejního vozu, aniž by se policie zmohla na odpor. Jindy zase turecký gang brutálně zbil cyklistu.

Zastrašování ze strany tureckých žadatelů o azyl neunikla ani členka městské rady Juliette Rot, na kterou si gang počíhal přímo před jejím domem. „Vyskočili z auta a začali na mě pokřikovat. Vůdce gangu Ilgun mě potom začal obviňovat z toho, že je prý stigmatizuji. Stáli přede mnou a projevovali se dost znepokojivým způsobem. Ještě při odjezdu na mě pořvávali, že dobře ví, kde si mě mají v případě potřeby najít,“ svěřovala se radní Zaandemu médiím.

Anketa

Myslíte, že se Hillary Clintonová stane prezidentkou USA?

7%
93%
hlasovalo: 6382 lidí

Celý text v angličtině je ZDE.

Věhlas tureckého přistěhovaleckého gangu dosáhl takové úrovně, že byli jeho členové pozváni do televizní talk-show. Jako jejich mluvčí vystupoval zmiňovaný devatenáctiletý Ismail Ilgun, zatímco jeho souputníci seděli za ním, protože si odmítli sundat z očí sluneční brýle. Přímo v televizním studiu se promítala některá videa, která si gang ze svých „performancí“ pořídil. Na jednom z nich Ilgun obviňuje Nizozemce z rasismu a označuje se za Erdoganova bojovníka, který bude v Nizozemsku vydělávat peníze natáčením dalších videí.

Během rozhovoru v televizi si mladíci stěžovali mimo jiné na média, která prý pomáhají v šíření nenávisti vůči menšinám. Jejich stížnosti však směřovaly také na městskou radu Zaandemu, která jim prý upřela přístup do komunitního centra mládeže, kde by mohli trávit svůj volný čas. Rozhodnutí městské rady však uvedla na pravou míru Cinderella Meijer, která v centru mládeže pracuje. „Skupina těchto mladíků byla vyhozena z centra, protože tam kradli a poškozovali majetek. Když jsme jim například chtěli zabránit, aby kouřili uvnitř, ohrožovali nás střelnou zbraní.“

Poslední události však úřady přiměly konečně konat a v pondělí došlo v rámci rozsáhlé policejní akce k zatčení asi deseti mladíků, kteří patří do přistěhovaleckého gangu. Podle nizozemských médií jde o muže ve věku 19 až 28 let. Většina z nich byla po výslechu propuštěna, ale údajný vůdce gangu, devatenáctiletý Ismail Ilgun, setrvává podle svých příbuzných ve vazbě i nadále. Úřady slibují po medializaci případu tvrdší a rozhodnější přístup, včetně umístění většího počtu bezpečnostních kamer v inkriminovaných místech, kde gang působil.

reklama

autor: pro

změny ve smlouvách

Dobrý den, nechápu, jak piráti mohou podpořit pro nás tak nevýhodné změny zakládajících smluv EU. Nebo myslíte, že jsou pro nás výhodné? A kdyby byly změny schváleny, neměli bysme jako občané mít pak možnost rozhodnout, zda chceme v EU nadále zůstávat? Myslíte, že změny projdou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Atentát na Fialu. Kdo ho spáchal? „Tohle snad není možný,“ žasne Holec

12:34 Atentát na Fialu. Kdo ho spáchal? „Tohle snad není možný,“ žasne Holec

Na Petra Fialu spáchali v poslední době hned dva atentáty, oznámil komentátor Petr Holec. A pořádně …