VIDEO z minulosti Zdechovského. Po kom to chtěl peníze? Babiš se směje, až se za břicho popadá

20.06.2021 11:28

Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský napsal, že ve státních podnicích zatím nenarazil na člověka, kterého by zaměstnal. A zdá se, že si naběhl na vidle. Dočkal se připomenutí jednoho videa z roku 2009, v němž hráli vedle Zdechovského hlavní roli také dnešní předseda SPD Tomio Okamura, bývalá ministryně průmyslu za ANO Marta Nováková a exministr financí za ANO Ivan Pilný. Ozval se i Andrej Babiš, který Zdechovského popsal jako svého „hlavního udavače“.

VIDEO z minulosti Zdechovského. Po kom to chtěl peníze? Babiš se směje, až se za břicho popadá
Foto: Archiv TZ
Popisek: Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL

„Ve státních podnicích jsem zatím nenarazil na člověka, kterého bych zaměstnal…“ napsal Zdechovský na sociální síti Twitter, a možná ani netušil, co tím spustí.

Nejprve mu odepsal profesionální hasič, a to tak, že to pravděpodobně nepotěšilo nejen Zdechovského, ale ani kandidáta na premiéra pravicové koalice SPOLU – koalice ODS, KDU-ČSL a TOP 09 – Petra Fialu.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Místopředseda KDU-ČSL
  • europoslanec

„Celoživotní profesionální hasič děkuje... Začíná mít jasno o své podzimní volbě...“ odpověděl europoslanci profesionální hasič Pavel Boček. A ještě si přisadil: „U nás by Zdechovský nemohl chodit ani pro svačiny.“

Zdechovský okamžitě doplnil, že hasiči nejsou státní firma.

Zdechovský narazil

Zdechovský narazil

Anketa

Je korektní, jak Andrej Babiš nadává Pirátům kvůli migraci?

97%
2%
hlasovalo: 25057 lidí
Ukázalo se ale, že si naběhl na vidle nikoli pouze jednou, ale opakovaně. Po sociální síti totiž začalo kolovat video z pořadu Den D České televize z roku 2009, ve kterém se skupina investorů, Ivan Pilný, Tomio Okamura, Marta Nováková a další, rozhodovala, zda ten či onen podnikatelský projekt finančně podpoří, nebo ho nechají zapadat prachem na smetišti dějin jako brakový.

Zájemcem o investici byl i Tomáš Zdechovský.

Do televize tehdy přišel jako jednatel PR agentury Commservis, která vznikla v roce 2004 ve východních Čechách. Před kamerami veřejnoprávní televize oznámil, že by v Hradci Králové rád zřídil největší neuromarketingovou laboratoř ve střední Evropě, ve které chtěl snímat biosenzorické projevy lidí, ty posléze převést do grafů a podle toho, co z těchto grafů vyčte, uvést, co si ten či onen člověk opravdu myslí o věci, na kterou je tázán.

 

 

Pan Jan Kalivoda jeho nápad označil za „ezoterickou pitomost“ a se svou troškou do mlýna se přidal k diskusi o státních zaměstnancích.  

„Napsal člověk, který chtěl ve Dni D miliony od několika budoucích politiků na tuhletu ezoterickou pitomost,“ uvedl doslova Kalivoda.

Zdechovský se však důrazně ohradil.

„Ezoterická pitomost to asi nebyla, když jsem v USA v roce 2013 získal investora na 40 milionů dolarů. Komentujte věci, kterým rozumíte. Jen doporučení,“ zareagoval Zdechovský.

Ale znovu narazil.

„Vychovávat ostatní k uměřenosti, když jste sám předtím napsal, jak všichni ve státních podnicích jsou nemehla – klasické pokrytectví, které v Novém zákoně asi není. Je tolik investic, které jsou nesmysl. A i tak spíš investoval do měření reklamy než do kuličky na stole,“ odepsal pan Kalivoda.

Zdechovský pod palbou

Ozval se i premiér Andrej Babiš (ANO).

„Dlouho jsem se tak nezasmál. Můj hlavní udavač z Evropského parlamentu žádá peníze od Tomia Okamury. Tak to je nejvíc,“ napsal.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

My lžeme o vládě? Nora Fridrichová vrací úder

9:11 My lžeme o vládě? Nora Fridrichová vrací úder

ČT má menší problém. Jedna věta totiž Radu pro rozhlasové a televizní vysílání zatahala za uši: „Vlá…