Vacek už nechce být ministrem, Peake musí najít jiného kandidáta

18.11.2012 19:40

Robert Vacek, kterého strana LIDEM nominovala na nového ministra dopravy, se o funkci ucházet nebude. Řekl to deníku Právo. Nastoupit měl za Pavla Dobeše, kterého vlastní strana vyzvala k rezignaci. Premiér Petr Nečas (ODS) Vacka jako ministra odmítl.

Vacek už nechce být ministrem, Peake musí najít jiného kandidáta
Foto: ČT
Popisek: Robert Vacek

„Nechci jakkoli ohrožovat kontinuitu a stabilitu vlády České republiky, a proto jsem se rozhodl neucházet se o post ministra dopravy,“ uvedl Vacek. "Bývalý bezpečnostní ředitel Víta Bárty prostě v mé vládě jako ministr sedět nebude, tečka," odpověděl už v pátek premiér na dotaz novinářů. "Prakticky nikdy jsem se nesetkal s tím, aby ty reference byly tak jednoznačně negativní jako v případě tohoto kandidáta," prohlásil.

PhDr. Martin Vacek, MBA

  • HOZK
  • Předseda HOZK hnutí občanů za kraje
  • mimo zastupitelskou funkci

„Považuji za důležité jasně říci, že jsem nikdy nepracoval pro ABL ani jinou bezpečnostní agenturu. Stejně tak považuji vzniklou situaci kolem obsazení postu ministra dopravy za neudržitelnou,“ řekl Vacek.

Na Vackově jmenování dosud trvala předsedkyně LIDEM Karolína Peake, která dokonce uvedla, že strana je kvůli Nečasovi připravena odejít z vlády. Premiér nicméně trval na svém a vicepremiérce vzkázal, že se jejímu tlaku nepodvolí.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kádrovácké sekty řádí čím dál více, zírá Petr Žantovský. A teď na to ještě mohou čerpat granty z ambasády USA. Nadace Michaela Kocába, Evropské hodnoty, kdopak bude další?

8:31 Kádrovácké sekty řádí čím dál více, zírá Petr Žantovský. A teď na to ještě mohou čerpat granty z ambasády USA. Nadace Michaela Kocába, Evropské hodnoty, kdopak bude další?

TÝDEN V MÉDIÍCH Velvyslanectví Spojených států v Praze vyhlásilo speciální grantový program zaměřený…