Vacek už nechce být ministrem, Peake musí najít jiného kandidáta

18. 11. 2012 19:40

Robert Vacek, kterého strana LIDEM nominovala na nového ministra dopravy, se o funkci ucházet nebude. Řekl to deníku Právo. Nastoupit měl za Pavla Dobeše, kterého vlastní strana vyzvala k rezignaci. Premiér Petr Nečas (ODS) Vacka jako ministra odmítl.

Vacek už nechce být ministrem, Peake musí najít jiného kandidáta
Foto: ČT
Popisek: Robert Vacek
reklama

„Nechci jakkoli ohrožovat kontinuitu a stabilitu vlády České republiky, a proto jsem se rozhodl neucházet se o post ministra dopravy,“ uvedl Vacek. "Bývalý bezpečnostní ředitel Víta Bárty prostě v mé vládě jako ministr sedět nebude, tečka," odpověděl už v pátek premiér na dotaz novinářů. "Prakticky nikdy jsem se nesetkal s tím, aby ty reference byly tak jednoznačně negativní jako v případě tohoto kandidáta," prohlásil.

„Považuji za důležité jasně říci, že jsem nikdy nepracoval pro ABL ani jinou bezpečnostní agenturu. Stejně tak považuji vzniklou situaci kolem obsazení postu ministra dopravy za neudržitelnou,“ řekl Vacek.

Na Vackově jmenování dosud trvala předsedkyně LIDEM Karolína Peake, která dokonce uvedla, že strana je kvůli Nečasovi připravena odejít z vlády. Premiér nicméně trval na svém a vicepremiérce vzkázal, že se jejímu tlaku nepodvolí.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidé říkají pitomosti, ale to není hybridní válka. Šílený starosta válečník na multikáře Rusku maximálně vyhovuje, vysvětluje bezpečnostní expert

18:01 Lidé říkají pitomosti, ale to není hybridní válka. Šílený starosta válečník na multikáře Rusku maximálně vyhovuje, vysvětluje bezpečnostní expert

Generál v záloze Andor Šándor byl hostem pořadu na serveru Česká média, mj. k tématu hybridní války.…