Václav Havel dostal čestné ocenění za „pokrytectví a krytí zločinců“

20.12.2012 10:35

Internetový server Antimeloun.cz, zaměřený proti zeleným a ekologistům, vyhlásil výsledky již čtvrtého ročníku ankety Meloun roku. Čestnou anticenu získal i exprezident Václav Havel.

Václav Havel dostal čestné ocenění za „pokrytectví a krytí zločinců“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Havel

Agentura Antimeloun, „která už léta usvědčuje z nemravnosti, hamižnosti, ohrožování práva a demokracie a z cizopasnictví zelené aktivisty, vyděrače, ekologisty, ekoteroristy a vůbec všechny melouny (navrch zelené, uvnitř rudé),“ vyhlásila výroční ceny „Meloun roku za rok 2012".

OutStreamVideoPlayer

Největší zelení zločinci

V kategorii Největší zelený zločinec se na první příčce umístil Mojmír Vlašín, jehož server prezentuje jako „guru všech našich ekoteroristů, samozvaného ochránce přírody a bonzáka do Bruselu" a tvrdí o něm, že „je sám horší než kůrovec".

Na druhém místě skončil Martin Bursík - za „nestydatost, s jakou se po tom všem, co napáchal, zase dere k politické moci navzdory tomu, že právě kvůli němu všichni platíme za energii o tisíce korun víc, kvůli jím prosazeným dárečkům pro kmotry a podnikatele v oboru tzv. obnovitelných zdrojů.“

Bronz vyhrála Dagmar Kjučková, která léta blokuje znovuotevření šumavské cesty na Modrý sloup, po které se chodilo po staletí.

Zákaz žárovek až na bronzovém místě

V kategorii Největší zelený zločin získal nejvíce hlasů od příznivců serveru projekt za 25 milionů, „které si naši vědečtí podvodníci nacpou do kapes za nijak nedoložené a nikdy neprověřitelné věštby, jak má u nás vypadat podnebí za sto let, prý k naplnění závěrů Zelené knihy Evropské komise,“ píše server.

Druhé místo získalo udělení „dehonestující nadávky Ropák“ hnutím Duha bývalému řediteli Národního parku Šumava Janu Stráskému, který přitom „statečně zachránil Šumavu před kůrovcem“, jak se mu web vysmívá.

Bronz náleží žárovkám – „navzdory prokazatelně vyvrácenému energetickému, ekologickému a finančnímu přínosu“. „Dnes se opět začínají prodávat, ale stojí desetkrát víc. Kdo vydělává? Nejspíše ten, kdo zákaz prosadil,“ říkají autoři webu Antimeloun.

Blbý Bursíkův plk

V kategorii Nejblbější zelený plk vyhrál Ladislav Metelka, především za výrok v chatu České televize: „Zelená Sahara spadá do minulé doby ledové, kdy tam musel být příjemnější chládek.“ Přitom je prokázané, argumentuje Antimeloun.cz, že Sahara byla zelená před šesti tisíci lety, krátce před nástupem faraónů. „A tehdy bylo ještě tepleji, než je dnes,“ dodávají.

Ladislav Metelka se proti tomu ale v reakci pro ParlamentníListy.cz ohradil:  "V souvislosti s cenou ´Meloun roku za rok 2012´, kterou mi ´udělil´ server Antimeloun.cz tímto sděluji, že výrok ´Zelená Sahara spadá do minulé doby ledové, kdy tam musel být příjemnější chládek,´ který je mi podsouván a za který jsem byl ´oceněn´, není mým výrokem. Nikdy jsem jej neřekl ani nenapsal. Iniciátoři této akce na serveru Antimeloun.cz si tento výrok vymysleli a následně mi za něj udělili uvedenou ´cenu´. Tím překročili veškeré meze slušného chování a slušné diskuse. Kategoricky se ohrazuji proti takovýmto lživým a podvodným metodám, které vůči mně použil server Antimeloun.cz."

Martin Bursík se umístil podruhé, když obsadil druhé místo v této kategorii za svůj citát „Fotovoltaika je téma, které se mnou v podstatě nesouvisí“ (Ekolist, přebírání ceny Josefa Vavrouška). „Přitom celé lesy padly na papír popsaný Bursíkovou agitací za dotování výroby energie slunečními panely,“ dodává server.

Třetí příčka náleží ČTK za její zprávu o tom, že známý „klimaskeptik“, fyzik Müller, prý po prozkoumání dat prohlásil, že „nyní již věří tomu, že planetu oteplují lidé.“ ČTK se podle serveru prý zprávu nenamáhala dementovat ani poté, co vyšlo najevo, že šlo o kachnu a že Müller je ve skutečnosti odedávna klimatickým alarmistickým aktivistou.

Václav Havel in memoriam

Čestnou cenu „Meloun všech melounů" získal exprezident Václav Havel in memoriam.  „Cenu dostává nejen za pokrytectví o tom, jak prý zezelenal, ačkoliv za život spotřeboval více přírodních zdrojů než běžné africké město, ale hlavně za to, že celá léta poskytoval politické krytí ekoteroristům a zeleným zločincům, když jim pomáhal šířit lež, jak že jim prý nejde o naše peníze a svou moc, ale jen o čistou přírodu,“ zdůvodňuje udělení ceny web.

Web antimeloun.cz je „nezávislý občasník, který poukazuje na kauzy nekauzy v oblasti ekologie“, jak o sobě sám tvrdí. Svůj název odvozuje od přezdívky, kterou si vysloužily zelené strany obecně - „meloun". Jako je meloun na povrchu zelený a uvnitř rudý, jsou zelené strany ve skutečnosti rudé, tedy radikálně levicové. V jednom článku se píše zelení - komouši dneška.

„Zelenou barvu mají jen na povrchu. Zakrojíš jim pod slupku a ukáže se jejich krvavá rudá barva. Je načase poukázat na jejich hnusné zločiny. Je načase se jim tvrdě bránit. Prý mluví za přírodu. Prý jim leží na srdci chudinky zvířátka a rostlinky. Ve skutečnosti jim jde o prachy a o moc. A jsou ochotni obětovat naše životy, naši budoucnost. Chtějí zničit civilizaci, kterou po tisíciletí budovali naši dědové. Žvaní fráze o ohrožené planetě, o udržitelném rozvoji, o harmonii,“ píše se na webu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lukáš Petřík

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To bude s*ačka! Pozvracíte se! Ovčáček a Soukup vytočili celou „kavárnu". A to ještě ani nezačali

21:39 To bude s*ačka! Pozvracíte se! Ovčáček a Soukup vytočili celou „kavárnu". A to ještě ani nezačali

Oficiální stránka televize Barrandov na svém twitteru sdílela upoutávku na premiérový díl pořadu Pol…