Václav Havel znásilňuje pannu. Právník dovedl do krajnosti argumenty soudu ke hře s perverzním Ježíšem

23.12.2019 19:50 | Zprávy

Právník a vysokoškolský pedagog Petr Kolman se pozastavil nad nelogickým odůvodněním rozsudku v případu odmítnutí žádosti omluvy kardinálu Dominiku Dukovi městským a později i Krajským soudem v Brně. Tu kardinál požadoval od Centra experimentálního divadla a Národního divadla v Brně za zásah do jeho osobnostních práv po uvedení dvou kontroverzních her. V jedné z nich například postava Ježíše znásilňuje muslimku. „Takže Ježíš je teď patrně mrtvý … a miliony věřících na celém světě se modlí k mrtvole,“ nechápe Kolman soudní odůvodnění. Upozorňuje též, že by podle této soudní argumentace „šlo na divadle ztvárnit, že třeba exprezidenti Václav Havel a TGM společně znásilňují Johanku z Arku“.

Václav Havel znásilňuje pannu. Právník dovedl do krajnosti argumenty soudu ke hře s perverzním Ježíšem
Foto: archiv Petra Kolmana
Popisek: Petr Kolman

Kolman ve svém komentáři pro server Reflex.cz připomíná, že brněnský krajský soud na konci listopadu potvrdil, že se brněnská divadla nemusejí omlouvat kardinálovi Dominiku Dukovi za uvedení dvou kontroverzních her. „V jedné postava Ježíše znásilňuje muslimku a herečka si vytahuje z vaginy českou vlajku, v druhé hře zase žena provádí orální sex soše připomínající papeže Jana Pavla II,“ připomíná právník děj her.

A naráží na velkou rozpolcenost veřejnosti k rozsudku. „Někteří lidé nad rozsudkem jásají – máme zde větší svobodu než například v USA, kde nedávno dostala šestnáctiletý trest osoba, která ukradla a spálila duhovou gay vlajku,“ píše s poohlédnutím na rozsudek nad mužem v americkém státě Iowa.

Dodává, že je tu ovšem i druhá část naší veřejnosti, která je z rozhodnutí soudu značně rozladěna „a táže se, zda svoboda nemá přece jen nějaké hranice“. „Vždyť urážet samotného Ježíše je opravdu silná káva i v relativně ateistickém Česku,“ podotýká.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: rak

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pohodlí u voleb? O to jim vůbec nejde. Korespondenční volba pod palbou

21:15 Pohodlí u voleb? O to jim vůbec nejde. Korespondenční volba pod palbou

„Čistokrevné zlo“ či „konec důvěry občanů v demokratické volby a v jejich výsledky.“ To zní od opozi…