Václav Klaus ml. nedá hlas pro vládu. Má pro to tyto vážné důvody

11.07.2018 18:51

V jaké zemi by chtěl žít, řekl ve svém projevu před Poslaneckou sněmovnou poslanec za ODS Václav Klaus mladší.

Václav Klaus ml. nedá hlas pro vládu. Má pro to tyto vážné důvody
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Václav Klaus mladší na besedě v ostravském knihcentru

„Koneckonců o důvěru se uchází po sto letech 20. vláda od vzniku České republiky,“ řekl Klaus mladší úvodem. Podle něj jde o důležitou událost pro republiku. „Chtěl bych žít v zemi, kde je základem samostatný občan a jeho rodina,“ pokračoval Klaus mladší. Následně se vymezil proti regulacím.

„Chtěl bych žít v zemi, která má nízké daně. Chtěl bych žít v zemi, která systematicky ruší zbytečné, nefunkční instituce. Občan, rodina, obec, stát, nic navíc, mezitím. Chtěl bych proto žít v zemi, která zruší kraje. Chtěl bych žít v zemi, která zaručuje svobodný život,“ dodal Klaus mladší.

„Chtěl bych žít v zemi, která efektivně slouží našim občanům. Řešme české zájmy, nikoliv zájmy cizí. Chtěl bych žít v zemi, která hájí bezpečnost našich občanů,“ řekl také občanskodemokratický poslanec. „Chtěl bych žít v zemi, která vyniká mezi ostatními vzdělaností svých obyvatel,“ hájil i pedagogy.

„Chci žít v zemi, kde se platí českou korunou. Chci žít v zemi, která neskáče do každé totality, která jde zrovna okolo. Už jsou nabízeny nové doktríny,“ dodal Klaus mladší a varoval před ideologií politické korektnosti. „Ta nenávidí nezávislé jedince,“ řekl a hovořil i o multikulturalismu.

„Chci žít v zemi, která odpovídá na takovéhle bludy. Chci žít v zemi, kde manželství je svazkem jednoho muže a jedné ženy,“ míní Klaus zostra. „Chci žít v zemi, která chrání přírodu pro lidi, nikoliv proti lidem. Chci žít v zemi, která se chová s úctou ke starým lidem. Chci zemi, kde se staví, kde se staví byty. Chci hrdou a sebevědomou zahraniční politiku, podobnou jako mají Polsko a Maďarsko. Jsem si jist, že tahle vláda není nic z toho schopná ani ochotná garantovat,“ uzavřel Klaus svá slova, a zdůvodnil tak, proč vládě nedá svůj hlas.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do Prahy ne, půjde vám tam o život! Kamarův právník zase v akci proti Čechům. Tvrdík reaguje

22:35 Do Prahy ne, půjde vám tam o život! Kamarův právník zase v akci proti Čechům. Tvrdík reaguje

„Nejezděte do Prahy, je to tam nebezpečné, půjde o život! Nemá cenu riskovat,“ varuje před cestami d…