Václav Klaus ml. zvolen do čela Trikolóry. A hned se rozohnil: Nesmíme nechat naši společnost jen lidem s opačnými názory. Takže...

28.09.2019 13:14

Václav Klaus dnes na ustavujícím sněmu nového hnutí Trikolóra v Brně pronesl svůj kandidátský projev na předsedu tohoto uskupení a následně byl i jako jediný kandidát zvolen do čela. V projevu se jal vyjmenovávat nejdůležitější programové body hnutí, mezi ně má patřit zaměření na národní politiku, podpora práce a snaha o „normální svět“. „Být rebelem dnes znamená podporovat Trikolóru. Konzervatismus je punk dneška,“ pronesl Klaus a přislíbil, že program nového uskupení bude neměnný.

Václav Klaus ml. zvolen do čela Trikolóry. A hned se rozohnil: Nesmíme nechat naši společnost jen lidem s opačnými názory. Takže...
Foto: Repro Facebook
Popisek: Ustavující sněm Trikolóry

Anketa

Připomenete si 17. listopadu památku Václava Havla?

hlasovalo: 26849 lidí
Hned v úvodu Klaus zmínil, že je jediným kandidátem na předsedu hnutí. Poté připomenul hned několik klíčových projevů historie a vypíchl především řeč Winstona Churchilla, jenž před 80 lety Britům pronesl: „Mohu Vám slíbit jen krev, pot a slzy“.

A na Britské království navázal, řečníky z Velké Británie ocenil a porovnal je s jejich konkurenty z Evropského parlamentu, přičemž tuto instituci počastoval slovy „panoptikum bizarnosti, stádnosti, hlouposti a licoměrnosti“. Rovněž ocenil i britského politika Nigela Farage.

Klaus hřímal, že „nesmíme nechat naši společnost jen lidem s opačnými názory“. „Musíme se s našimi neomarxistickými a maoistickými protivníky utkat čelem a všem lidem v republice říci, tady stojíme, toto jsou naše názory, ve kterých vytrváme,“ poznamenal.

Klaus řekl, že jeho hnutí již nyní tvoří početná základna členů, má jít až o tisíce lidí. Zopakoval i hlavní tři programové body strany. Nejdůležitější má být důraz na Českou republiku, práci a „normální svět“. Přislíbil též, že by v budoucnu měl být tento program stálý a nehodlají jej měnit v návaznosti na volební výsledky.

Hnutí nyní dle Klause chce cílit, aby se stalo celonárodním a mělo ideálně místní organizace v každé vesnici. Poznačil též, že na Trikolóru možná budou útočit jak jejich političtí soupeři, tak i samotná média. „Budou útočit na nás, protože my přinášíme změnu,“ řekl.

„Mně nikdy nevadí být klidně sám proti všem, když jsem přesvědčen, že hájím pravdu - ale nebýt sám je lepší,“ dodává Klaus.

A v druhé části svého projevu se pak obrátil přímo na své voliče. Ti nemají být negativní a „zapšklí“ a útočit na jiné strany. „Řada našich soupeřů jsou sice pěkní a všeho schopní darebáci, ale nejsme poslední naděje pro národ ani chiliastické hnutí,“ upřesnil.

„Být rebelem dnes znamená podporovat Trikolóru. Konzervatismus je punk dneška,“ zmínil pak Klaus a mluvil i o tom, jak 17. listopadu 1989 demonstroval na Národní třídě s tím, že se nyní nechce dívat na stát, který se „v jiné podobě vrací nazpátek“. „Kde Vám určují, co smíte říkat - jaké menšiny a cizinci a názory jsou tabu,“ doplnil. Kritizoval politiku „pomatenců“, kteří „pěstují“ kůrovce či „genderové audity“. „My nechceme genderový audit, my chceme v našem programu třetí dítě do rodiny,“ dodal. A ke konci Klaus zmínit i důležitost úcty ke starší generaci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: rak

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

18:07 Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

Pokud by se volby konaly nyní, ve Sněmovně by zasedlo sedm stran. Nově i Trikolóra Václava Klause ml…