Valachová za ČSSD spražila žalobce Lásku: Předložili jste nám telefonní seznam

26.09.2019 11:19 | Zprávy
autor: jav

V debatě o ústavní žalobě na prezidenta republiky vystoupila Kateřina Valachová za ČSSD. Její strana žalobu nepodpoří a vede ji k tomu právní a politické hodnocení věci.

Valachová za ČSSD spražila žalobce Lásku: Předložili jste nám telefonní seznam
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Valachová a Lubomír Zaorálek

Právní hodnocení bylo, že „Sněmovna musí vyslovit souhlas se žalobou na prezidenta republiky. Ale souhlas neznamená, že nedojde k posuzování obsahu návrhu,“ zdůraznila. Stejně tak senátoři posuzují prezidentovy kandidáty do Ústavního soudu, připomněla přítomnému Láskovi.

„Za skutky porušující ústavu vnímáme jeho postup při nejmenování ministrů,“ uvedla Valachová. O dalších skutcích má ČSSD pochybnost.

Posílení pravomocí prezidenta se netýká jeho moci nad vládou. Jsme parlamentní demokracií.

Ústavní žaloba tvrdí hrubé porušení ústavy. Přehled skutků ale připomíná spíše „telefonní seznam odlišných politických názorů“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Mikuláš Peksa, Ph.D. byl položen dotaz

USA

Vy opravdu myslíte, že USA jako velmoc zanikne? A kdo ji ve sféře vlivu podle vás nahradí? Čína, Rusko? To by přeci bylo ještě horší. Dost pochybuji, že by to mohla být Evropa nebo vy snad máte jiný názor?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vyřešte Benešovy dekrety, jinak nic nebude. Magyar nastoupil na Fica

14:31 Vyřešte Benešovy dekrety, jinak nic nebude. Magyar nastoupil na Fica

Slovenský premiér Robert Fico telefonicky hovořil s budoucím premiérem Maďarska Péterem Magyarem. Fi…