Valenta má trvalé bydliště ve Zlíně. Úřady to potvrdily

05.10.2016 16:39

Senátor Ivo Valenta, který za stranu Svobodných a Soukromníků kandiduje na post hejtmana Zlínského kraje, je občanem kraje. Nikoliv Monte Carla, jak je uvedeno na volebních lístcích. Informaci potvrdila mluvčí.

Valenta má trvalé bydliště ve Zlíně. Úřady to potvrdily
Foto: Daniela Černá
Popisek: Senátor Ivo Valenta na obecním úřadě v Komni

Potvrdil to nyní již i Krajský úřad Zlínského kraje.

Voliči nemusejí mít obavy, že by lístky nebyly platné. Podle Zlínského kraje je vše v pořádku a lístky jsou i s touto zastaralou informací v pořádku.

„Hlasovací lístek koalice Svobodní a Soukromníci je tedy plně v souladu se zákonem č. 130/2000 Sb., o volbách do zastupitelstev krajů a o změně některých zákonů,“ potvrdila ParlamentnímListům.cz tisková mluvčí Zlínského kraje Renata Janečková. 

„Na hlasovacím lístku koalice Svobodní a Soukromníci je u kandidáta č. 1 Ivo Valenty uvedeno jako místo trvalého pobytu Monte Carlo. Tento údaj byl ke dni podání kandidátní listiny pro volby do zastupitelstva Zlínského kraje, konané ve dnech 7.–8. října 2016, správný a platný. Pan Ivo Valenta v prohlášení, které je nedílnou součástí kandidátní listiny, uvedl, že mu nejsou známy překážky volitelnosti, popřípadě tyto překážky pominou ke dni voleb,“ vysvětluje Janečková dále.

Své stěhování do Zlínského kraje Valenta avizoval na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz počátkem září. Ostatně – bez trvalého pobytu v České republice by ani nemohl kandidovat. „V pátek jsem formálně dotáhl své stěhování zpět na Moravu, když jsem se přihlásil k trvalému pobytu a ve Zlíně požádal o vystavení nového občanského průkazu,“ zmínil tehdy se slovy, že se o trvalém usídlení v kraji rozhodl po 18 letech.

„A nejen já, ale celá moje rodina, která se stejně jako já v příštích dnech přihlásí k trvalému pobytu ve Zlíně,“ dodal. Do světa podle svých slov odešel kvůli zkušenosti a vybudování mezinárodní společnosti. „Teď se vracím zpět, neboť moje srdce vždy patřilo Valašsku a Slovácku. A chci, aby v této krásné krajině vyrůstaly také moje děti,“ dodal. Jak také uvedl, bylo nutné včas vyřešit všechny záležitosti, které souvisely s ukončením jeho trvalého pobytu v Monaku. 

Původní text ZDE.

„O to větší motivaci mám k tomu, abych se naplno zapojil do práce pro náš kraj. Hejtmanství potřebuje restartovat a znovu dodat energii a tah na branku. I proto jsem se rozhodl, že v říjnových krajských volbách budu kandidovat na hejtmana a pomůžu tomu, aby byl Zlínský kraj skvělým místem pro život,“ zmínil také podnikatel. 

Redakci ParlamentníchListů.cz dále zajímalo, zda voliči budou na tuto informaci nějakým způsobem upozorněni. „O změnách, ke kterým došlo v mezidobí od registrace kandidátních listin do 48 hodin před zahájením voleb, budou voliči informováni prostřednictvím oznámení zveřejněného ve volebních místnostech,“ sdělila nám mluvčí Zlínského kraje. 

Pokud proběhnou u kandidátů nějaké změny jako například to, že se kandidátka vdá, pak krajský úřad standardně netiskne nové lístky, ale na tuto změnu voliče upozorní. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

14:27 Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

K Janě Bobošíkové do pořadu JB Talk v internetové televizi XTV zavítala tentokrát ekonomka Hana Lipo…