Vandas si zaregistroval Holešovskou výzvu. Šmejdi, říká Popelka

15.04.2012 8:16 | Zprávy
autor: joh

Zakladatelé Holešovské výzvy si iniciativu nezaregistrovali jako občanské sdružení. Žádost na ministerstvo vnitra podali příliš pozdě, mezitím si "značku" přivlastnili představitelé Vandasovy Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). Podle serveru Týden.cz není zatím jasné proč.

Vandas si zaregistroval Holešovskou výzvu. Šmejdi, říká Popelka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda DSSS Tomáš Vandas

Podle údajů ministerstva vnitra v přípravném výboru občanského sdružení Holešovská výzva, zaregistrovaného oficiálně 3. dubna, figuruje místopředseda DSSS Jiří Štěpánek. O napojení na partaj spojovanou s ultrapravicovým extremismem svědčí také fakt, že adresa sdružení je podle internetových stránek vnitra stejná jako u DSSS a její předchůdkyně, soudem zrušené Dělnické strany.

S Vandasem Popelka jednat nebude

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…