Vandasova DSSS stáhla adepty na poslance z kandidátek Volného bloku

04.08.2021 6:30

Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) se rozhodla stáhnout své adepty z kandidátek Volného bloku pro letošní sněmovní volby. Na stranickém facebooku to oznámil předseda krajně pravicové strany Tomáš Vandas.

Vandasova DSSS stáhla adepty na poslance z kandidátek Volného bloku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Vandas

Za hlavní důvod tohoto kroku označil nenávistnou mediální kampaň vůči lídrům strany. Na rozhodnutí upozornil Deník N.

„Na základě rozhodnutí předsednictva Dělnické strany sociální spravedlnosti stahujeme naše kandidáty z volebních kandidátek Volného bloku,“ oznámil Tomáš Vandas. Zdůvodnil to tím, že čelní kandidáti Volného bloku a vůbec celá strana čelí „obrovské nenávistné mediální kampani“, přičemž zástupci DSSS jsou označováni za neonacisty a extremisty.

„Nechceme dávat záminku, aby Volný blok byl terčem nenávistných mediálních kampaní,“ uvedl Vandas. Rozhodnutí bylo podle něj učiněno dobrovolně a po dohodě s Volným blokem. Strana chce s tímto uskupením nadále spolupracovat a podílet se na volební kampani, dodal Vandas, který už v červnu oznámil své rozhodnutí nekandidovat. Přesto hodlá vystupovat na předvolebních akcích Volného bloku.

Lídrem Volného bloku je poslanec Lubomír Volný (dříve SPD), který už v únoru ohlásil snahu o sjednocení národoveckých a vlasteneckých sil pro říjnové sněmovní volby. Na kandidátky pozval zástupce Bloku proti islamizaci, Obrany domova nebo České suverenity. O hlasy voličů se za uskupení budou rovněž ucházet bývalá kandidátka KSČM na prezidentku Jana Bobošíková nebo členka Rady České televize Hana Lipovská. Ta nedávno uvedla, že pokud by se ve Volném bloku objevovaly extremistické body, kandidátku by opustila.

DSSS pravidelně řadí mezi pravicové extremisty zprávy Ministerstva vnitra o extremismu. Zpráva za rok 2019 uvádí, že DSSS po odchodu některých neonacistických aktivistů ztratila na významu a až na výjimky rezignovala na pořádání vlastních akcí. Ve zprávě za minulý rok vnitro uvádí, že DSSS představuje již delší dobu marginální subjekt a její shromáždění se potýkají s nízkou účastí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš pro PL: Žádná dohoda s EU! Vměšují se, i Jourová. Jsme svobodná země

6:20 Babiš pro PL: Žádná dohoda s EU! Vměšují se, i Jourová. Jsme svobodná země

ROZHOVOR S PREMIÉREM Migrace je stále vážné téma, které je nutné řešit. Opozice to popírá, protože n…