Vandasovci něco tuší. Mobilizují členstvo na předčasné volby

03.02.2013 9:44

Radikálové z DSSS se pomalu chystají na předčasné volby. Ty podle nich vyvolá ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) tím, že bude trvat na připojení Česka k fiskálnímu paktu EU. Tento pakt označuje Dělnická strana sociální spravedlnosti v čele s Tomášem Vandasem za diktát EU. Pokud na to ODS přistoupí, prý přijde její konec.

Vandasovci něco tuší. Mobilizují členstvo na předčasné volby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda DSSS Tomáš Vandas

"Kalousek právě dnes otevřel cestu k předčasným volbám, když podepsání nové koaliční smlouvy s ODS a spolkem LIDEM podmínil připojením ČR k fiskálnímu paktu neboli finančnímu diktátu EU. Pokud by na něco takového Nečasova ODS přistoupila, ztratila by význam i pro poslední skalní voliče a příznivce," spekuluje DSSS.

Členové TOP 09, Miroslava Kalouska nevyjímaje, ovšem dávají opakovaně najevo, že jim nejde o rozbití koalice, ale o to, aby se naše republika zařadila do proevropského proudu. Jen tam totiž budeme mít možnost dění v EU výrazněji ovlivňovat. Ministr financí v rozhovoru pro sobotní Lidové noviny poukázal také na to, že tak zřejmě budeme mít i šanci na to, abychom z rozpočtu EU na léta 2014 až 2020 získali více peněz.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je nutné udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek, vyzval Václav Klaus před zaplněným sálem. A když spatřil v publiku šéfa Rozhlasu...

21:20 Je nutné udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek, vyzval Václav Klaus před zaplněným sálem. A když spatřil v publiku šéfa Rozhlasu...

REPORTÁŽ Jakou cestu jsme od sametové revoluce ušli? 30 let po pádu komunismu jsou na Západě podle V…