Vaňhová pro PL: Vládní škrty ohrožují bezpečnost na severu Čech

28.03.2012 10:57

Informace o možném zrušení záměru vytvořit v Ústeckém kraji speciální pořádkovou jednotku Policie ČR se zřejmě nenaplní, ale jak se ukazuje, moc nescházelo, uvádí v autorském textu pro ParlamentníListy.cz hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.

Vaňhová pro PL: Vládní škrty ohrožují bezpečnost na severu Čech
Foto: Ústecký kraj
Popisek: Jana Vaňhová (ČSSD)

„Zřejmě šlo o pokusný balónek, co všechno na severu Čech vydržíme. Zaklínadlem vlády se stalo škrtání výdajů. Ale ono už není kde brát. Peníze se nakonec na ústeckou pořádkovou jednotku najdou, ale doufejme, že budou peníze i na její profesionální vybavení. A také doufejme, že další škrty, které nás určitě s touto vládou neminou, nakonec nepovedou k jejímu opětovnému zrušení,“ píše Vaňhová.

ParlamentníListy.cz přitom ještě před několika dny informovaly, že pořádková jednotka na severu Čech být nemá. Nejsou na ni prý peníze (více ZDE).  

„Policie v Ústeckém kraji, ale nejenom zde, je po „úsporných opatřeních“ současné vlády na hranici akceschopnosti. Situace v zajišťování bezpečnosti v našem kraji je skutečně vážná a dokládají to výroky některých pravicových politiků, kteří se již poohlížejí po někom, na koho by mohli svalit vinu za její zhoršování,“ dodala Vaňhová.

Věřme jen, že o přerozdělování financí pro policii budou rozhodovat kompetentní odborníci a nikoli nekompetentní politici, vyslovila svůj názor politička ČSSD. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dvořákovy podivné kroky. Lipovská přitvrdila. Co zatím nezaznělo

14:42 Dvořákovy podivné kroky. Lipovská přitvrdila. Co zatím nezaznělo

Trestní oznámení na Petra Dvořáka, Jaromíra Soukupa a další. Podezření z milionových podvodů. Členka…