Vávra vystřídá Tůmu ve vedení finančního výboru zastupitelstva

20.09.2012 20:25

Předsedou finančního výboru pražského zastupitelstva se stal Jiří Vávra, předseda klubu zastupitelů TOP 09. Zvolilo jej dnes navečer zastupitelstvo. Vávra vystřídá Zdeňka Tůmu (TOP 09), který minulý týden z neplacené funkce rezignoval.

Vávra vystřídá Tůmu ve vedení finančního výboru zastupitelstva
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Tůma

 Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) Tůmovi za jeho působení poděkoval. "Věřím tomu, že s námi bude spolupracovat stejně kvalitně jako doteďka," řekl primátor. "Nerezignuji na práci, ale na funkci," odpověděl Tůma. Podle něj místo předsedy finančního výboru vyžaduje více času, než si původně myslel.

Mohl být primátorem Prahy

Tůma se funkce vzdal v době, kdy Praha intenzivně pracuje na přípravě rozpočtu na příští rok. Někdejší guvernér České národní banky Tůma působí v poradenské společnost KPMG.

Ve volbách do pražského zastupitelstva na podzim 2010 byl Tůma lídrem vítězné TOP 09. Primátorem se ale stal Bohuslav Svoboda z ODS. Tůma pak odešel do soukromé sféry a působil pouze jako řadový zastupitel a předseda finančního výboru.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesní zločin v Událostech, komentářích. Moderátor nadržoval Němcové, a pak dokonce sám začal diskutovat. Petr Štěpánek volá po trestu

9:23 Profesní zločin v Událostech, komentářích. Moderátor nadržoval Němcové, a pak dokonce sám začal diskutovat. Petr Štěpánek volá po trestu

Miroslava Němcová z ODS, Barbora Kořanová z ANO a Radim Fiala z SPD ve čtvrtečních Událostech, komen…