Ve Švédsku přituhuje, muslimové mají strach. Na fasádě mešity se objevily hákové kříže

27.11.2016 11:10

Na fasádu jedné z mešit na stockholmském předměstí Bredang kdosi v sobotu namaloval nacistické hákové kříže. Podle serveru švédského deníku Svenska Dagbladet případ řeší policie jako vandalismus a projev nenávisti. Švédští muslimové mají čím dál větší strach z toho, co se to ve společnosti děje.

Ve Švédsku přituhuje, muslimové mají strach. Na fasádě mešity se objevily hákové kříže
Foto: wikipedia
Popisek: Švédská vlajka.

Ve švédské společnosti roste napětí mezi většinou společnosti a zdejšími muslimy. Svědčí o tom i obraz hákového kříže, který se objevil na fasádě jedné z mešit stojící na stockholmském předměstí. Svou roli v rostoucím napětí může hrát i velký počet uprchlíků, který Švédsko přijalo. Zdejší muslimové se začínají bát.

„Máme obavy z přiostřujícího se společenského klimatu. Musíme začít mluvit o našem soužití,“ říká Mustafa Tumturk, člen Muslimské švédské rady. Deníku také prozradil, že po ranních modlitbách odešli věřící z areálu mešity a vydali se k domovům. O něco později dorazila k mešitě skupina hrubiánů, kteří začali na fasádu mešity kreslit hákový kříž a hanlivé nápisy. Jeden z vandalů vhodil do areálu dokonce petardu.

Tumturk podle vlastních slov přestává rozumět tomu, co se se švédskou společností děje. Už to není tak klidná země, jak si ji sám pamatoval ještě před pár lety. Zmíněnou mešitu prý sám pomáhal založit v roce 1995 a tehdy takové napětí ve společnosti necítil. Strach prý narůstá na obou stranách, mezi muslimy i nemuslimy. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Aparátčík Babiš si bude brát do úst rok 1968? U Šafrů premiérovi prokádrovali celé přibuzenstvo

10:29 Aparátčík Babiš si bude brát do úst rok 1968? U Šafrů premiérovi prokádrovali celé přibuzenstvo

Premiér Andrej Babiš letos nedorazil se svým projevem na pietní akt k 51. výročí vpádu okupačních vo…