Ve čtvrtek soud zrušil omezení obchodů. V pátek vláda přijala nové

23.04.2021 22:15 | Komerční článek

Provoz obchodů a služeb zůstane zatím kvůli epidemii koronaviru omezený, vláda dnes schválila novou verzi opatření, které ve čtvrtek zrušil Nejvyšší správní soud (NSS). Zmírnila jen pravidla pro demonstrace. Píše to server Echo24.cz.

Ve čtvrtek soud zrušil omezení obchodů. V pátek vláda přijala nové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad vlády, ilustrační foto

Vláda náhradní opatření schválila dopoledne během patnáctiminutového on-line zasedání, účinné bude od pondělí. Po výtkách soudu neobsahuje například omezení maximálního počtu účastníků demonstrací na 100, musejí se ale rozdělit na dvacetičlenné skupiny ve dvoumetrových rozestupech. Nové opatření také už neobsahuje pravidla zakazující hromadný zpěv či vyžadující sezení při bohoslužbách, stejně jako v jiných vnitřních prostorech staveb ale účastníci musejí dodržovat alespoň dvoumetrové rozestupy.

"Myslím, že odteď za 14 dní by to mohlo nastat, pokud se neprojeví nějaký negativní efekt rozvolňování, které teď probíhá," řekl dnes ředitel ÚZIS Ladislav Dušek k očekávanému dosažení sta případů nákazy na 100.000 obyvatel za týden. K této úrovni vláda navázala například otevření dalších obchodů a služeb či návrat dalších dětí do škol. Přetrvávající omezení maloobchodního prodeje a poskytování služeb není v rozporu s aktuálním rozhodnutím Nejvyššího správního soudu, uvedl dnes ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Advokát Zdeněk Koudelka je ale připraven se na NSS obrátit znovu.

Při obnovování provozu například kadeřnictví nebo pedikúry očekávaném od 3. května by mohly být uznávané všechny typy testů, řekl dnes ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). Pro vstup bude platit profesionálně odebraný PCR test na koronavirus sedm dnů, odborně provedený antigenní test tři dny a jednorázově i amatérsky provedený antigenní test.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Žena z menšinové společnosti mi na ztracenou simkartu provolala skoro sedm tisíc.“ Rázná starostka vítá zákon „třikrát a dost“. Jenže neziskovky...

17:15 „Žena z menšinové společnosti mi na ztracenou simkartu provolala skoro sedm tisíc.“ Rázná starostka vítá zákon „třikrát a dost“. Jenže neziskovky...

„Nechceme dál přihlížet tomu, že někteří lidé si udělali živobytí z čerpání dávek, a za solidaritu s…