Věci veřejné chtějí prosadit Moroze do dozorčí rady ČEZ

22.02.2012 9:31

Věci veřejné chtějí mít v dozorčí radě elektrárenské společnosti ČEZ bývalého podnikatele v bezpečnostních službách a pozdějšího náměstka ministra vnitra Michala Moroze. Má tam nahradit náměstka ministra dopravy Lukáše Hampla, který má v radě skončit tento týden.

Věci veřejné chtějí prosadit Moroze do dozorčí rady ČEZ
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Předseda Radek John a Karolína Peake na tiskové konferenci VV
reklama

Moroz radil Radku Johnovi, když byl na ministerstvu vnitra. „Michal Moroz pro nás už dlouho pracuje. Je vůči straně loajální a tuto problematiku dobře zná. Hampl má spoustu práce na ministerstvu,“ řekl serveru Týden.cz člověk z nejužšího vedení Věcí veřejných.

Hampl je se změnou smířený

Výměnu v dozorčí radě ČEZ nechtěl Moroz komentovat. V současné době radí Radku Johnovi při řízení bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny.

Hampl řekl, že změnu bude respektovat. „Logicky vzato, představoval jsem úřednického nominanta, a pokud VV chtějí jinou variantu, je to jejich právo,“ řekl Hampl serveru Týden.cz. Hampl nadále zůstává například v dozorčí radě Českých drah a je také náměstkem ministra dopravy.

V Morozem musí souhlasit Kalousek i Nečas

S nástupem Moroze do ČEZ ovšem musí souhlasit premiér i ministr financí. „Nikdo mě o tom zatím neinformoval. Bez mého souhlasu samozřejmě žádný nový člen dozorčí rady nastoupit nemůže,“ řekl Lidových novin ministr Miroslav Kalousek (TOP 09).

Premiér Petr Nečas (ODS) už dříve Moroze označil za bezpečnostní riziko a odmítl, aby si ho John s sebou vzal na Úřad vlády jako náměstka vicepremiéra pro boj s korupcí. Nečas je zatím na dovolené a podle LN lze očekávat, že proti návrh VV bude mít výhrady.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti, migrace a věc ještě horší než kvóty. Poslanec ANO má zkušenost z první ruky

20:10 Piráti, migrace a věc ještě horší než kvóty. Poslanec ANO má zkušenost z první ruky

„Pokud vycházím z vyjádření Pirátů z minulosti, tak riziko, že na území České republiky se bude pohy…