Vedení ODS nese zodpovědnost jen za volby do sněmovny, míní Nečas

13.10.2012 17:57

Podle premiéra Petra Nečase se z toho stává až železné pravidlo. ODS je největší stranou ve vládní koalici a za to dostala málo hlasů v krajských a senátních volbách. Výměnu vedení by s tím však nespojoval.

Vedení ODS nese zodpovědnost jen za volby do sněmovny, míní Nečas
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas
reklama

„Potvrzuje se železné pravidlo českého politického cyklu: nejsilnější vládní strana, která nese zodpovědnost, za to platí v krajských volbách,“ uvedl Petr Nečas na tiskové konferenci. „Zřejmě s tím budeme muset počítat do budoucna,“ dodal.

V době konference již byly známy předběžné součty. „Výsledek voleb jednoznačně ukazuje, že na tomto výsledku profitují protestní strany v čele s KSČM, ale i řada regionálních hnutí,“ komentoval premiér.

Za neuspokojivé výsledky pro ODS samozřejmě cítí částečnou zodpovědnost. Ale nespojoval by je prý s obměnou vedení strany. „Jsem přesvědčený, že vedení ODS na celostátní úrovni nese zodpovědnost za výsledky voleb do Poslanecké sněmovny,“ vysvětloval.

Podle pražského primátora Bohuslava Svobody ale nejde vyloženě o prohrané volby. V Praze se do druhého kola senátních voleb dostali tři kandidáti za ODS. „Ti tři senátoři jsou mimořádně kvalitní,“ prohlásil Svoboda a na mysli měl Tomáše Töpfera, Danielu Filipiovou a Tomáš Grulich. Zajímavostí je, že za minulé období se Töpfer účastnil podle Aktuálně.cz jen 59 procent hlasování v Senátu a Filipiová dokonce jen 35 procent.

Nečas na konferenci také předběžně pogratuloval Jiřímu Pospíšilovi, bývalému ministrovi spravedlnosti. Jeho Plzeňský kraj je totiž jediný, který podle odhadů povede občanský demokrat. „Kdyby byl dál ve vládě, zřejmě by nemohl být lídrem v kraji,“ dodal Nečas, který Pospíšila z postu ministra odvolal.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš byl rozčílený doběla a řval. Chvíli před tiskovkou, líčí novinář Pečinka

14:04 Babiš byl rozčílený doběla a řval. Chvíli před tiskovkou, líčí novinář Pečinka

Novinář Bohumil Pečinka se ve svém komentáři ostře pustil do premiéra Babiše. Za covid. Ministerstvo…