Vědí, proč u toho nechtějí Zemana. Docent: Vše je jinak

19.10.2021 8:17 | Komentář

Vysokoškolský pedagog a publicista Radim Valenčík předložil svůj pohled na současné dění kolem prezidenta Miloše Zemana. Má za to, že nastupující koalice ODS, lidovců, TOP 09, Pirátů a STAN nechce, aby jí Miloš Zeman překážel, až bude tato vláda rozbíjet soudržnost střední Evropy.

Vědí, proč u toho nechtějí Zemana. Docent: Vše je jinak
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radim Valenčík

Valenčík se domnívá, že každý, kdo opravdu chtěl vědět, jak na tom je prezident Zeman, se to mohl dozvědět v rozhovoru s vedoucím Ambulance hepatologické Kliniky hepatogastroenterologie IKEM Pavlem Trunečkou.

Anketa

Schvalujete, že Babišova vláda odpouští DPH na elektřinu?

76%
11%
hlasovalo: 15334 lidí

Trunečka v rozhovoru pro Seznam Zprávy popsal, jak se může vyvinout a jak se může léčit onemocnění jater, které podle informací kolujících českými médií postihlo prezidenta Miloše Zemana.

„Dnes je nejčastějším onemocněním jater jejich ztukovatění, které se vyskytuje u desítek procent dospělé populace a u části vede k cirhóze, jaternímu selhání nebo vzniku nádoru. K podobným důsledkům vede nadměrná konzumace alkoholu, obě příčiny se však velmi často kombinují. Alkoholická jaterní cirhóza je dosud nejběžnějším pokročilým jaterním onemocněním. Ubývá virových hepatitid, další možnosti jsou různé zánětlivé choroby žlučovodů,“ uvedl Trunečka

Celý rozhovor naleznete zde

Játra jsou jakousi chemickou továrnou lidského těla, a pokud jsou poškozena, ovlivní to i další orgány v těle, např. mozek, který může postihnout tzv. encefalopatie. „Encefalopatie je poškození mozkových funkcí v důsledku zvýšené produkce amoniaku a dysbalance jiných látek. Projevuje se poruchou soustředění, změnami nálad, poruchami paměti, poruchou režimu spánek/bdění, apatií, dezorientací,“ uvedl Trunečka, který se přes 20 let věnuje transplantační medicíně.

Onemocnění jater lze podle něj léčit, ale záleží na tom, jak už nemoc pokročila a v jakém celkovém stavu je pacient. V jistou chvíli už nemocnému pomůže jen transplantace jater nových, od vhodného dárce.

Vývoj onemocnění lze podle Trunečky odhadovat jen obtížně. Valenčík proto klade otázku, proč rodící se koalice uvažuje o tom, že Zemana zbaví pravomocí.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Hrozí nám zchudnutí či dokonce zbídačení, ale to není to nejnebezpečnější. V analýzách se upozornění na největší nebezpečí neobjevuje. To je, že se prostřednictvím současné nastrčené reprezentace staneme nebezpečnými nejen sami sobě, ale že se naše země stane nástrojem vyostřování situace v Evropě, a to se všemi velmi nebezpečnými důsledky, a také nástrojem rozbíjení středounijního prostoru a umlčování odporu vůči současné globální moci, který se může projevit v různých zemích EU,“ poznamenal Valenčík.

Dvě koalice z pěti stran byly podle Valenčíka „upečeny“ a „vnuceny“ veřejnosti, aby opravdu nic nebránilo výše naznačenému vývoji. A nemá mu bránit ani prezident Zeman. Proto se ho budoucí koalice snaží odstavit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Když Kalousek, tak i Rakušan. Gazdík vysvětlil národu, že by byl skvělý prezident

19:45 Když Kalousek, tak i Rakušan. Gazdík vysvětlil národu, že by byl skvělý prezident

Poslanec a jeden ze zakladatelů hnutí STAN Petr Gazdík se domnívá, že Vít Rakušan by měl kandidovat …