Velký problém Lubomíra Zaorálka, hlásí Slonková. Vypadl prý kostlivec ze skříně, jde o Rusko

04.12.2017 9:11

Na slabé místo končícího ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) se zaměřila na serveru Neovlivní.cz novinářka Sabina Slonková. Konkrétně jde o veřejnosti neznámého ostravského podnikatele Petra Kovaříka, jenž patří podle Slonkové mezi klíčové spolupracovníky Zaorálka.

Velký problém Lubomíra Zaorálka, hlásí Slonková. Vypadl prý kostlivec ze skříně, jde o Rusko
Foto: Daniela Černá
Popisek: Lubomír Zaorálek
reklama

Kovařík Zaorálkovi pomohl konsolidovat Černínský palác i rozhádanou severomoravskou stranickou buňku. Zároveň však také představoval Zaorálkovo slabé místo – díky svému byznysu na Ukrajině a kontaktům. Ty jej dokonce dostaly do hledáčku tajných služeb.

Na Ukrajině totiž podle všeho podnikal s lidmi napojenými na aparát Viktora Janukovyče (bývalý prezident podporovaný Ruskem). Kovařík si také z Ukrajiny přivezl druhou manželku, jejíž otec před odchodem do důchodu zastával významné postavení v ruských bezpečnostních složkách. Tchán pracoval roky na vedoucí pozici v ruském kosmické programu, vypátral nyní server Neovlivní.cz.

Server Neovlivní.cz také konstatuje, že o Kovaříka se zajímají hned dvě tuzemské zpravodajské složky, jež ho prověřují kvůli podezření ze spolupráce s tajnými službami cizího státu. I to však nebránilo Zaorálkovi v tom, aby z Kovaříka udělal svého poradce pro Ukrajinu a byl rovněž jedním z jeho nejbližších spolupracovníků.

Původní text ZDE

Jak uvedl serveru Zaorálek, Kovaříka nikdy za žádné riziko pro sebe nepovažoval. „Znám jeho zájmy i duchovní background,“ podotkl Zaorálek. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Neuvěřitelný.“ Kroupa diskredituje všechny novináře, míní Kořanová. Udeřila i na opozici, kvůli ČT

17:52 „Neuvěřitelný.“ Kroupa diskredituje všechny novináře, míní Kořanová. Udeřila i na opozici, kvůli ČT

Hostem pořadu X Talk na XTV u moderátora Luboše Xavera Veselého byla poslankyně za vládní hnutí ANO …